Prihlásenie do poisťovne - osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov

28. jún 2023

Ahojte, narodilo sa mi dieťa, na ktoré sa chcem prihlásiť do zdravotnej poisťovne ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov. Z infolinky mi poslali tlačivo na vyplnenie. Neviem ale čo mám napísať do kolónky “do” (vyznačené žltou). Viete poradiť?🙏

luccija
28. jún 2023

Dátum kedy bude mať dieťa 6 r aspoň myslim

autor
28. jún 2023

@luccija ale tak ja isto s ním nechcem byť doma do jeho 6 rokov a vlastne ešte sa len narodil a človek aby vedel že dokedy s ním bude doma 🙈

iduska13
28. jún 2023

Keď je to teda novorodenec je nárok na materské alebo rodičovský príspevok. Prečo ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov?

autor
28. jún 2023

@iduska13 pretože manžel poberá materské na staršieho syna

luccija
28. jún 2023

Tak to neviem, keď ide o novorodenca som si myslela, že už ma po 3 r som prehliadka začiatok príspevku.Tak zatiaľ nevypis a porad sa, alebo, keď sa situácia zmení tak automaticky to zaniká veď bude niekto iný za teba platiť odvody.

tanyag
28. jún 2023

@luccija nezaniká to, musí sa každá zmena hlásiť...
@autor normálne tam napíš od ...dátum narodenia dieťaťa a do dátum kedy dovŕši 6 rokov...ak si prácu nájdeš skôr, tak to jednoducho pôjdeš nahlásiť ako na urad práce, tak aj do zdravotnej

tatiana1329
28. jún 2023

Ak pobera manzel matersku na starsieho ty mozes brat matersku na mladsie, tato kombinacia ide. Ale kombinacia muz materska a ty rodicovsky - to nemozes... skus si to prezistit

autor
29. jún 2023

@luccija @tanyag ďakujem baby, nechala som tam nakoniec prázdne miesto a zdá sa že to tak prešlo 🙂
@tatiana1329 bože ja viem na čo mám a nemám nárok, na to som sa vôbec nepýtala. Materská mi nevychádza.

tatiana1329
29. jún 2023

autorka stačí to aj slušne napísať, nikde si nenapísala že nemáš nárok na materskú tak odkiaľ to akože mám vedieť...

autor
29. jún 2023

@tatiana1329 a načo tu mám akože písať milión veci okolo toho?? Otázka znela jasne, chcela som vedieť čo mám napísať do formulára. Čo s tým má môj nárok na materskú.

tatiana1329
30. jún 2023

Ma to a tym napriklad to, ze drviva vacsina ludi nevie ze ak pobera jeden rodic materske, moze aj ten druhy... ale dobre, clovek chce pomoct a este je za debila. Do kolonky sa pise den kedy dieta bude mat 6 rokov. Ci to ty ukoncis skorej nikoho uz potom nezaujima. Ked mas vsetko prezistene, mohla si so rovnako prezistit aj toto, nevidim problem tam zavolat a opytat sa. Ale to je taka slovenska klasika, clovek sa nieco opyta a ked mu chcu iny pomoct aj navyse tak uz su za sprostych co sa staraju do veci, do ktorych ich nic.