Priezvisko odberateľa vo faktúre

julka188
19. jún 2022

Dobry den! Viete mi niekto poradit, ci pri vystavovani faktury s.r.o. fyzickej osobe musi byt vzdy vypisane meno, priezvisko, adresa odberatela? Je mozne tam zadat iba nieco v duchu "Zakaznik"? Je to poziadavka zakaznika vzhladom na GDPR...

mogaa
19. jún 2022

@julka188 a komu to tak asi doručia ak tam bude len zákazník? ak by neplatil, tiež pošlú upomienku na zákazníka? doporučený list podpíše tiež zákazník? nie, nie je to možné.....ak ti ide o to aby nikto nezistil na koho je vystavená faktúra, daj si faktúru poslať elektronicky a poštu na P.O.BOX

zojazoja
19. jún 2022

@julka188 my vystavujeme faktury v hotovosti, cez VRP fyzickým osobam a piseme tam cele meno aj adresu, ale vždy predtým sa spýtame, ci suhlasia s GDPR. Ak sa tovar posiela na dobierku fyzickej osobe, taktiez cele meno, adresa. Na nasom webe je suhlas a podmienky sGDPR, ak teda si fyzicka osoba objedna tovar cez eshop alebo emailom.

matullienka
19. jún 2022

Áno dá sa v prípade, že si pre tovar príde osobne a na mieste ho zaplatí. V robote čo som robila tak vystavovali faktúry, ale b to predaj na predajni

petamich
19. jún 2022

boze zasa raz sa niekto ohana GDPR a netusim o com? samozrejme, ze na fakture moze byt uvedene meno a priezvisko (nielen moze ale aj musi), kedze ide o opravneny zaujem 🤷‍♀️ zabezpecenie dodavatelsko/odberatelskych vztahov a taktiez ak sa nemylim zakon o uctovnictve, ktory je nadradeny GDPR neumoznuje vystavit taketo faktury (nech si ide tovar kupit do kamennej predajne, ked s tym ma problem)

sim_simonka
19. jún 2022

Ja súhlasím s @petamich
Veď predsa faktúra je daňový doklad ktorý musí mat tiež nejaké náležitosti podľa zákona o UTO…

julka188
autor
19. jún 2022

Dakujem velmi pekne za Vase postrehy 🙂