Priepustka na manželku

dizzy1822
9. jún 2022

Dobrý podvečer prosím vas chcela by som sa spýtať. Idem na neurológiu na vysetrenie. Doktor ma objednal až 16:30 ale moj manžel ma vtedy poobednú. Ja som síce na rodicaku ale nemám kam dat dve male deti ktore nie su vo veku aby boli same doma. Ma narok manzel na priepustku keď ja musím ist k lekárovi a on sa bude starat o deti? Ďakujem

sasa1310
9. jún 2022

@dizzy1822 má nárok na priepustku iba v tom prípade, keď s tebou navštívi toho lekára. Pretože priepustka je sprievod na ošetrenie alebo vyšetrenie rodinného príslušníka. Nie na to, aby robil doma aupairku

kris_tin257
9. jún 2022

Nikto to skúmať nebude vypytaj si priepustku lekári ju aj tak nevypisuju a napíš že doprovod manžel.

kris_tin257
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dizzy1822
autor
9. jún 2022

@kris_tin257 a ako sa to robi ja dam priepustku na moje meno a manzel da do zadu ze doprovod manzelky k lekarovi? Alebo sa ta priepustka dava na jeho meno?

dizzy1822
autor
9. jún 2022

@sasa1310 aku aupairku ved su to jeho deti snad ich nenecham same doma a nemame ani jeden rodinu aby sme ich mali kam dat

saraxyz
9. jún 2022

@dizzy1822 na jeho meno

dizzy1822
autor
9. jún 2022

@saraxyz aha dakujem lebo som inde čítala ze na manželkine meno sa to dava a do zadu napise ze bol ako môj doprovod preto sa pýtam ďakujem

saraxyz
9. jún 2022

@dizzy1822 ja ked chodim ako doprovod, priepustka je na moje meno a pisem doprovod dieta napr.

ullala
9. jún 2022

@dizzy1822 my to tak robime bezne. Poviem, ze manzel musel zostat s detmi namiesto mna a zatial ziaden lekar nemal problem.

sasa1310
9. jún 2022

@dizzy1822 sú jeho deti, ale bude ich strážiť, nie? Podľa zákonníka práce sa priepustka využíva na ten spôsob ako som písala.

sasa1310
9. jún 2022

@ullala lekár s tým problém nemá, problém s tým môže mať zamestnávateľ. A niektorí návštevy lekára obzvlášť v poobednajších hodinách radi kontrolujú

janinah
9. jún 2022

Ja nedám potvrdenie o doprovode ak ho tam reálne nevidím.takze na toto sa nespoliehaj.manzel si nemôže vymeniť smenu s kolegom alebo zobrať dovolenku?

saraxyz
9. jún 2022

@sasa1310 nikto to skúmať nebude😉 nie je to jedno, ci bude on s deťmi doma a ona pojde sama, alebo pojde manzel s nou a zoberu aj deti? A bude ich strážiť niekde vonku?

sasa1310
9. jún 2022

@saraxyz zákonník práce § 141. Ty vieš akého má zamestnávateľa? Priepustka je doprovod manželky na vyšetrenie. Nie na stráženie detí

ullala
9. jún 2022

@sasa1310 zamestnavatel s tym nema problem, lebo je chapavy. U nas s tym nikdy ziaden problem nebol. Vobec v tom nevidim ziaden problem. A keby nedal ako spomina @janinah tak by si zobral dovolenku. Netreba z toho robit dramu.

janinah
9. jún 2022

@ullala a teoreticky ten manžel mohol práve vykradat banku...takže dr.s tým problém nemá.kym z toho problém nevznikne...na jednom mojom pracovisku také potvrdenie niekto vydal a dotyčný pacient to použil ako alibi.ze vtedy bol na ošetrení a v skutočnosti robil trestný čin....

ullala
9. jún 2022

@sasa1310 a podla teba ten zamestnavatel bude skumat, ci ten manzel stal s detmi pred ordinaciou alebo pockali doma?

sasa1310
9. jún 2022

@ullala ja z toho drámu nerobím. Autorka sa pýta, či má manžel nárok. Podľa ich situácie a podľa zákonníka práce nárok nemá.

zuzanaete
9. jún 2022

@sasa1310 Toto je oficialna verzia. Niektorym lekarom staci povedat, ze manzel zostal s detmi a bez problemov potvrdia. Ale je to ich dobra vola, nemuseli by.

dizzy1822
autor
9. jún 2022

@janinah keby si moze vymenit zmenu alebo zobrat dovolenku nepytala by som sa na priepustku manzel je este aj 7,5 h v minuse koli nutenemu volnu ked nemali pracu

sasa1310
9. jún 2022

@zuzanaete stále sa bavíme o oficiálnej verzii. Nevie nikto z nás akého má lekára alebo akého má zamestnávateľa. Na odrby sa nepýtala.

ullala
9. jún 2022

@janinah vidis taketo nieco by mi nikdy ani nenapadlo, lebo to nie je nas pripad, u nas nic take nehrozi a je to uz extrem 🙈 ale uznavam, ze ludia su vselijaki. Ja vzdy vyskusam a keby nedali, tak si manzel vypise dovolenku.

dizzy1822
autor
9. jún 2022

@sasa1310 dakujem vam 🙏🙏🙏🙏 kazdopadne teda radsej zavolam zajtra obvodnej a spytam sa jej ste zlata dakujem

mufka1
9. jún 2022

@dizzy1822 pozri chod lekárovi a normálne mu povec že potrebujem priepustku, že manžel je s deťmi lebo sú malé. Ja to bežné takto riešim a nikdy sme stým nemali problém ani muž ani ja v práci. Nikto to neskúšal.

panelacikova
9. jún 2022

@dizzy1822 autorka, urob tak, ako píše väčšina. muž nech ostane s deťmi, ty si daj potvrdiť priepustku (však čistú, ešte som sa nestretla s lekárom, ktorý by ju vypisoval) a muž si ju potom vypíše na svoje meno a potrebný čas. dozadu napíšete: doprovod manželky.
z ostatných útokov a nezmyselných konšpirácií si nič nerob. prípadne ešte na neurológii vysvetli lekárovi, že muž čaká s deťmi v aute, lebo ste ich nemali kde dať, ak by tam chcel teda vypísať meno, nech to vypíše na muža... napokon, to, ako som tu čítala o vykrádaní banky.... no tak dajme príklad. príde žena k lekárovi spoločne s manželom, povie mu, že je slabá, nevládze, ledva stojí na nohách, prišiel s ňou manžel. lekár mu dá priepustku na celý deň, lebo žena je na pokraji síl.... manžel odvezie ženu domov a ide vykradnúť banku. akože takéto konšpirácie ma fakt rozosmiali... takže smelo do toho, deti nemáš kde nechať a ak to vysvetlíš neurológovi (ak by chcel priepustku vypísať), tak neverím, že nepochopí. teda aspoň ja som sa stretla doteraz s "ľuďmi" lekármi, nie s robotmi 🙂

kris_tin257
9. jún 2022

@dizzy1822 lekár väčšinou capne len razitko a vypisuje si to každý sám, dáš tam meno manžela a dopises niekde že doprovod manželky aby bolo jasné že ide o doprovod nie o klasickú priepustku

lienka.7
9. jún 2022

@dizzy1822 ja som mala na priepustke svoje meno a na zadnej strane strane napísané, koho som sprevádzala k lekárovi (t.j. moju mamu). Cize on bude mat prepústku svoje meno, s tým ze doprovod robil tebe. Ma na to zo zákona narok inak.

dizzy1822
autor
9. jún 2022

@panelacikova prave ze u nas všetci lekári vypisuju priepustku .. moc dakujem za podporu. Sestricka u neurologa je fakt dobra a mila tak si myslim ze by s tym nemal byt problem len som nevedela ako sa to riesi ani nic este sme to neriesili lebo vzdy mi lekari vychadzali ked bol doma. Ja uz idem 30ty x k lekarovi za tento rok a caka ma este 10 vysetreni a neni sance mat tolko dovolenky. Preto to riesime priepustkou. A jasne banku moze vykradnúť aj ked odide od lekara 🤣🤣🤣

maris5
9. jún 2022

Ja som kazdemu lekarovi povedala, ze manzel strazi dieta. A normalne mi dali priepustku na jeho meno. Kde dopise Sprievod RP. Ak by mi tu priepustku nedali, na dalsi krat tam idem aj s tym dietatom. Myslim si, ze nie je vhodne ziadat, aby manzel cakal s dietatom v cakarni, kde moze dieta chytit kadeco a navyse tam deti vyrusuju.

dizzy1822
autor
9. jún 2022

@maris5 veď práve ze s detmi tam ísť nemôžem a som sa rozprávala so sestrickou sama ma deti a tiez povedala že veľa ľudí nema nikoho kto by ich doviezol postrazil deti a podobne takze si myslim ze s tym problém nebude dakujem moc