Prídavky a úrad prace

erickatt
14. sep 2016

Dcéra mi skončila školu. Riadne sa prihlásila na úrad práce. Synove potvrdenie o návšteve školy som zaniesla. A teraz mi došli prídavky aj na dcéru. Mám sa ohlásiť, alebo počkať kým si ho vypýtajú nazad.

totatimeka
14. sep 2016

Ja síce nie som z úradu práce ale pokiaľ viem tak pridavky sa vyplácajú spätné. Takže keď skončila strednú školu ešte do konca augusta bola študentka takže pridavky za august ešte prišli teraz v septembri a budúci mesiac už neprídu

erickatt
autor
14. sep 2016

@totatimeka dakujem

mariannastancelova
14. sep 2016

Ja tiez mam otazku ohladom pridavku na dieta 🙂 ak je manzel zamestnany ja zatial na dohode,mozem dostavat este pridavky ,samozrejme po skonceni rodicaku? deti maju 2,5r,a 4 r.
Ďakujem

evittam
14. sep 2016

@mariannastancelova Samozrejme, prečo by si nemohla. Rodinné prídavky nemajú nič spoločné s tvojim alebo manželovým zamestnaním....A prečo až po skončení rodičovského - ty ich nepoberáš?

majusqa77
14. sep 2016

@mariannastancelova ano. pridavky niesu naviazane na tvoj prijem

mariannastancelova
14. sep 2016

@majusqa77 vdaka,a este otazka ..vybavuje sa to nejak ? ci len nahlasim ukoncenie RD. ci ako to funguje ?

broni82
14. sep 2016

@mariannastancelova pridavky na deti sa predsa vyplacaju do 18teho roku veku dietata... Koncom RD Vam konci len vyplacanie rodicovskeho prispevku

majusqa77
14. sep 2016

@mariannastancelova pridavky nemaju s rd nic spolocne

evittam
14. sep 2016

@mariannastancelova Nijak, veď to už máš vybavené 😉 . A RD ti normálne skončí dovŕšením 3 rokov dieťaťa - vtedy musíš akurát nahlásiť kde je dieťa a kto sa oň stará - ak teda nebude v škôlke.

mariannastancelova
14. sep 2016

@evittam no dcerka uz je v skolke kedze sme obidvaja v praci,meni sa na to nieco ked je v skolke ?

evittam
14. sep 2016
moni244
14. sep 2016

@mariannastancelova ty si sedis na kabli? Ved ti pisu, ze narok na pridavky su min.do 18 roku zivota, jedno, ci pracujes, nepracujes, na kazde dieta mas narok na pridavok

majusqa77
14. sep 2016

a ked dieta nema 3 roky mas stale narok aj na rodicak.. (iba ak by bolo v sukromnej skolke a miesto rodicaku by si chcela prispevok na starostlivost)

mariannastancelova
14. sep 2016

@moni244 presne sedim si na kably !

mariannastancelova
14. sep 2016

@majusqa77 hej o tom viem,len ma svagrina doplietla , ale aj tak ubohých 40 eur , smutne kolko stat prispieva na deti , co uz,

mariannastancelova
14. sep 2016

pýtala som sa informativne ,kedze takým veciam nerozumiem ,nechodim po uradoch,neviem co hlasit co nie. Tak dakujem za odpovede 🙂 Pekný den !