Prevod maródky od obvodnej lekárky ku gynekologičke

michaelahomolova85
14. máj 2013

poculi ste niekto o moznosti prevodu PN-ky od obvodnej dr. ku gynekologicke? ale bez toho, aby som ju musela ukoncit? jedna znama mi to poradila, ale ona zije v ČR a u nich je to mozne... ide o to, ze som na PN-ke u obvodnej dr. a ona mi ju chce uz ukoncit, ale momentalne som v 5.mesiaci tehu a nemam pracu, kedze mi zamestnavatel ukoncil prac. pomer pocas mojej PN.. nemozem ukoncit PN u obvodnej a zacat novu u gynekologicky, lebo stratim narok na nemocensku...... na matersku mi vraj narok nevznika a neviem, na ake prispevky budem mat narok... vraj len rodicovsky prispevok... a ked nemam narok na materske, mozem byt s dietatom doma 3 roky? alebo budem musiet ist na urad prace?

sisaha
14. máj 2013

@michaelahomolova85 gynekologicka by ti mala dat spravu pre tvoju vseobecnu lekarku s odporucanim na zotrvanie na PN. Vseobecna by to mala respektovat. Ak nie, mozes sa obratit na posudkoveho lekara ku ktoremu tvoja vseobecna patri.. Zamestnavatel ti nemoze ukoncit pracovny pomer pocas PN..! Taka vypoved je neplatna

donna11
14. máj 2013

@michaelahomolova85 urcite sa da previest, ja som to tak robila minuly tyzden..@sisaha ja som kvoli posudkovej dr musela menit gynekologicku, lebo ju nemam v mieste bydliska a nechcela mi uznat PN, kt som mala u obvodnej..novy gynekolog mi sam navrhol, ze PN nebudeme rusit, ale prenesieme ju len k nim..
..a to je pravda, pocas PN ti zamestnavatel dat vypoved nemoze, aj keby si bola v skusobnej - az po nastupe do prace..
..a pokial si bola aspon 2roky zamestnana, tak by ti mali z toho vypocitat matersku, aspon sa mi zda..skus sa spytat v tejto teme niektorej z bab, oni sa v tom vyznaju https://www.modrykonik.sk/forum/financie-a-rodinny-rozpocet/dobrovolne-nemocenske-poistenie-po-novom/ - aj ked tema je o inom, baby ti poradia

michaelahomolova85
autor
16. máj 2013

dakujem za odpoved ... neviete, ako to mam vybavit? je zaujimave,ze o tom nevie ani jedna z mojich doktoriek 🙂 a co sa tyka zamestnania, tak ja som bola na dobu urcitu, takze zamestnavatel mi normalne ukoncil pracovny pomer a to on moze... 😨 a este otazka, ked som u obvodnej s diagnozou depresie, tak ak by som preniesla PN ku gynekologicke, tak mi moze vramci jednej PN zmenit diagnozu na rizikove tehu? a co sa tyka materskej, poradila mi jedna pani zo soc. poistovne, ze nech sa este zamestnam aspon na 2 mesiace, a narok na matersku budem mat...