Prevádzka pedikúry v garáži

10. júl 2022

Mozno niekto tak menil priestor a zacal podnikat...
Ak mame dom a v ramci domu garaz a chcem si zriadit prevadzku aky je postup?
Prve stavebny urad ci suhlasia a za akych podmienok mozem mat prevadzku, vynat to z obytnej plochy, ...potom hygiena, zivnostensky?
Je potrebne menit kvoli poisteniu ci niecomu dvere ci mozu zostat klasicke garazove otvaracie?

elizabet173
10. júl 2022

neviem, nie som si istá, či ti hygiena toto v garáži povolí, možno napíšu skúsenejšie. Úprimne, ja by som k pedikérke do garáže nešla a mohla by byť vynikajúca

petricka22
10. júl 2022

ja uz dom videla aj zmrzlinu v garazi… ale bolo to samozrejme prerobene a vyzeralo to pekne. Tiez verim, ze aj na pedikuru by sa to dalo prerobit. No do takej klasickej garaze s naradim by ti to ani neschvalili…

melanta
10. júl 2022

Predpokladám, že dom nie je založený v banke kvôli hypotéke. V takom prípade by si potrebovala aj súhlas banky. A čo znamená klasické garážové dvere? Snáď nebudeš pri každej návštevníčke dvíhať celé garážové dvere. Máš v garáži okno? Či budeš čisto pod umelým osvetlením? Ja súhlasím s názorom vyššie, že do garáže by som na pedikúru nešla.

bimbambom
10. júl 2022

Ja by som šla . Dokonca som chodila aj na jogu do skladového priestoru aj s garážou , bolo to tam dokonalé . Všetko štýlové a bolo tam aj bistro . A veďľa barber , tiež prerobená garáž 🙂

prasiatko30
10. júl 2022

Vsak urcite to musis prerobit - nejaku vstupnu cast, tie typicke garazove dvere by si tam asi tiez nemohla mat ale prerobit stena+dvere+okno. Mala by si tam mat aj nejaku toaletu+umyvadlo a neviem co este vsetko by od teba mohli ziadat aby ti tam dali povolenie

autor
10. júl 2022

@melanta dom je novostavba bez hypo.Su dve okna, umyvadlo, toaleta samostatne v dome su dve..Ak to neprejde takto, tak jedna izba je volna len uvazujem...
@bimbambom ja chodim ku kadernicke do garaze zase si to netreba predstavovat, ze to je haraburda.Dievcata skoda tu nieco pisat...kamaratka cvici jogu oficialne v podkrovi domu vsetko legalne.

autor
10. júl 2022

Popytam sa na stavebnom dik.

kiki234
13. júl 2022

V prvom rade certifikacia, potom zivnostnensky, nasledne riesit priestori. Nezabudni zvlast vchod musi byt, zvlast toaleta.. Nie to co pouziva domacnost, v garazi ti to nikdy neprejde.. Mne to nepreslo v rodinnom dome lebo som nevedela iddwlit zvlast vchod... Predne standardne dvere do domu mi neuznali.. Nakoniec som sa na to vykaslala a prenajala priestori.

autor
14. júl 2022

@kiki234 ja tomu uz nerozumiem🙂u nas na dedine chodim na kozmetiku k 2 zenam, ktore maju v jednej miestnosti rodinneho domu hned vedla hlavneho vchodu prevadzku.WC je vedla.Maju beznu ohlasenu prevadzku ziadna na cierno pre znamych.Tak ako to potom je?tebe nepovolia standartne vchodove dvere.

janula18
17. júl 2022

Najlepsie ist na hygienu podla miesta kam patris. Kazdy urad ma svoje pravidla, co niekde vyzaduju inde nemusi byt. Vravim z vlastnej skusenosti. Ja mam prevadzky z garaze. Beana isla prec, domurovalo sa urobili dvere a muselo byt okno

autor
17. júl 2022

@janula18 dakujem!Co robis iba nechty ci aj nieco ine?Pekna praca.Urcite viem, ze chcem pracovat v dome bez najomneho aj za cenu vacsej prerabky