Preukaz fyzickej osoby s ťažkým zdravotným postihnutím v zahraničí

ferenco22
10. júl 2024

Dobrý deň chcel som sa spýtať momentálne bývam v Českej republiky ale nemám tu trvalý pobyt plánujem že si tu urobím trvalý pobyt a požiadam o preukaz fyzické osoby s ťažkým zdravotným postihnutím v Česku je to výhodnejšie lebo je to väčšia krajina a môžem viac cestovať na Slovensku preukaz už mám keď si ho vybavím v Česku vezmu miho na Slovensku alebo mi ho nechajú

aurelia2000
10. júl 2024

Ak ti ide o vstupenky na hrady, zámky, zoo tak tam uznávajú aj slovenský preukaz TZP. Do jaskyne ti ho neuznajú, tam nemáš čo hľadať, keď si ťažko postihnutý.

sara07
10. júl 2024

daj si ztp prípadne zapisat ako udaj do pasu, op, a sk preukaz ti normálne uznaju aj v čechách , ale nejaké zázračné zlavy nečakaj, je jedno či budeš mat sk alebo čr preukaz
a trvalý pobyt si zisti čo treba teraz už nie je to také jednoduché

ferenco22
autor
11. júl 2024

@sara07 ešte som o Tom nepočul že sa da zapísať do pasu alebo do občianskeho preukazu ako to funguje

sara07
12. júl 2024

@ferenco22 pri žiadosti treba povedat a preukazat ho

123kika1234
13. júl 2024

@aurelia2000 akože prečo by nemohol človek so ZŤP do jaskyne??? Čo keď nemá fyzické ochorenie ale psychické ako napr ja...aspoň netrepte.

123kika1234
13. júl 2024

@aurelia2000 a ďalšia vec moja mama nemá nohu, ale vie chodiť keďže má protézu ..má ztp. Prečo by nemohla do jaskyne? Nerobte z invalidov outsiderov.

aurelia2000
13. júl 2024

@123kika1234 No môžeš mi tu nadávať koľko chces, aj 20 otáznikov napísať, ale do jaskyne ti preukaz TZP neuznajú. Ja som si to nevymyslela, tak to jednoducho je😊 Tvoja mama kľudne môže ísť do jaskyne, k niektorým vedú pre invalidov náročné trasy, v niektorých jaskyniach sú stovky schodov, ale keď to s tou protézou zvládne, môže ísť, len teda nedostane zľavu.

123kika1234
13. júl 2024

@aurelia2000 ty si napísala, že tam nemajú čo hľadať. Sama sa zamysli ako si to napísala. Mohla si kľudne napísať, že to tak proste je dané. Ale ty si to napísala totálne vyvýšene. Pretože ztp nerovná sa len vozičkár. Bez ohľadu na to či zľavu uznajú alebo nie.

aurelia2000
13. júl 2024

@123kika1234 Ach, to vôbec nemali byť "vyvýšené". Ja sama som TZP a ID, v jaskyniach nie je zľava, tak ja si to tak hovorím, že "nemám tam čo hľadať". Niektoré jaskyne sú fakt veľmi náročné a vždy váham, či to zvládnem.
Zle si ma pochopila, možno si si myslela, že ja patrím medzi tých zdravých, no žiaľ už nie.