Prestala som chodiť do autoškoly, kurz mi prepadol?

timi1911
7. júl 2018

Ahojte, možno si pomyslíte že prečo to sem píšem ale chcem sa poradiť. Pred 2 rokmi som robila autoškolu. Nuž prestala som tam chodiť kvôli škole a práci. S majiteľkou sme sa pohnevali tak som jej ani nezaplatila za kurz. Narodilo sa mi bábätko pred 3 mesiacmi a chcela by som si vodičák urobiť aby som mohla s malou chodiģ k lekárom a tak. Aby som sa nemusela stále spoliehať na manžela. Kurz mi prepadol alebo musím majitelke najskôr zaplatiť aby som mohla ísť do novej autoškoly?

lubik87
7. júl 2018

@timi1911 jasné že prepadol 🙂

timi1911
autor
7. júl 2018

@lubik87 takže bez problémov sa môžem prihlásiť do novej autoškoly?

iveta7677
7. júl 2018

@timi1911 ano treba sa prihlásiť do inej autoškoly. Nie je to veď žiadny problém.🙂

lubik87
7. júl 2018

@timi1911 pozri až by od teba chceli pýtať peniaze tak už to urobia dávno a nebudu čakať kým sa rozhodneš znova spraviť kurz....môj názor je že kľudne chod do inej autoškoly a ďalší začni ju robiť až keď bude malá trošku väčšia lebo ju zasa nedokoncis nebudeš mať času 🙂

timi1911
autor
7. júl 2018

Ďakujem veľmi pekne za odpovede. Odľahlo mi 🙂 chcela by som si ho spraviť len kvôli malej. Lebo je to zle sa stále na niekoho spoliehať

fokuska
10. júl 2018

@timi1911 Zalezi aj na tom, co si v prvej autoskole podpisala - ak nejaku zmluvu, objednavku, prihlasku, kde bola uvedena povinnost platby aj pri absolvovani len casti kurzu, tak do istej doby (kym to nebude premlcane) by to mohli vymahat.

Prihlasit sa kludne mozes do ineho kurzu, toto to neovplyvni, jedine to, ze mozne si tu dlznu sumu ta predchadzajuca autoskola moze vymahat. Zalezi na tom, co bolo podpisane.

timi1911
autor
10. júl 2018

@fokuska ja som nebola vtedy plnoleta. Všetko podpisoval otec. Nemáme dobré vzťahy medzi sebou. V podstate autoškolu som robila kvôli nemu lebo on chcel. Ja som vtedy ani nechcela.

laska201
11. júl 2018

Moj muz robil skoro rok vodicak.Chodil do skoly a ked boli skusky bol mimo v praci a nedalo sa mu prist.Ked prisiel domov urobil si dalsie jazdy.Ked sa uz konecne dohodli na skuskach dal si navyse uz platene jazdy a plus sa drvil testy.Urobil na prvy krat aj ked pred tym nikdy za volantom nesedel.Dnes jazdi stale a bez auta si to nevie predstavit.ja vodicak uz pomaly 14 rokov a naozaj raz za cas sadnem za volant.Ale kvoli praci uz bude musiet aj ja jazdit.