Preplatok za byt a jeho vyplatenie

teskoma
29. jún 2015

Ahojte,kedze sa neviem v zakone presne dopatrat ako to je, skusim pisat sem, mozno mi niekto poradi . Vyuctovanie za byt sme dostali 27.5. 2015 .Bol tam preplatok skoro 500 E a dodnes ho nemame vyplateny.Ked som sa dnes spytala nasej predsednicky spolocenstva, preco to este neposlala, povedala mi, ze az minuly tyzden si prebral vyuctovanie posledny sused a musi cakat 15 dni ci nepoda voci tomu reklamaciu a potom ich bude posielat. Kona spravne ? Ja som sa fakt nikde nedocitala, ze vsetci najomcovia musia cakat az po to posledne prebratie. Ja som voci svojmu reklamaciu nepodavala, 30 dni preslo a ona to chce vyplacat o dva tyzdne, ked sa vrati z dovolenky. Co ja mam spolocne s jej dovolenkou ? S tymi peniazmi sme pocitali viaceri najomcovia a teraz mam pocit ze umyselne peniaze drzi. Alebo sa mylim ? Dakujem za pomoc 🙂

jadelka
29. jún 2015

zavisi to od neja ko uvolnuje peniaze na vyplacanie, nie od posledneho najomncu co prebral, to je blud.

kimina7
29. jún 2015

Ja viem tak, ze do 30 dni. Mne aj za byt tak za mesiac zvyknu preplatky pripisat

sissy27
29. jún 2015

@teskoma pokiaľ viem, tak je najprv 30 dní na reklamácie a potom ďalších 30 dní na vyplatenie...

sisaha
30. jún 2015

@teskoma vacsinou je vo vyuctovani napisane, ze treba o vratenie pisomne poziadat. ak si tak spravila, tak by mali zaslat. Je zaujimave, ze nedoplatok musis zaplatit do 15 dni od dorucenia a oni na vratenie maju cas.

monicm
30. jún 2015

@teskoma Skús riadne preštudovať to vyúčtovanie. V ňom by malo byť napísané, dokedy je potrebné zaplatiť, či už nedoplatok, alebo dokedy vrátia preplatok. U nás majú na to čas do konca júla, vyúčtovanie sme mali tiež koncom mája. Väčšinou je to na konci a tam sa už nie každý dostane.

anitra11
30. jún 2015

zákon o vlastníctve bytov ... vyplatenie preplatku nerieši, pretože buď je to upravené v Zmluve o výkone správy, ak Vám byty a účtovanie spravuje nejaký správca, alebo v Zmluve o spoločenstve, ak máte založené spoločenstvo na čele s jeho predsedom. Prípadne si to môžu ešte vlastníci dohodnúť na schôdzi ..., alebo v samotnom vyúčtovaní , .... takže pátraj kde to máte uvedené. A nie je pravda, že to závisí od nej, ako tvrdí jadelka, sú to peniaze vlastníkov a predseda má len právomoc na niektoré úkony, na ktoré ste ho ako vlastníci splnomocnili - Zmluva o spoločenstve...