Preplatky z ročného zúčtovania VšZP

19misiatko93
23. júl 2020

Prosim vas ako je to? Dnes mi povedali vo VšZP ze som mala za rok 2018 preplatok okolo 140 euro co posielali zamestnavatelovi na účet. On mi to vsak v ročnom zúčtovaní nevyplatil. Mam narok? Boli to moje peniaze alebp jeho za odvody co plati zamna? V poisťovni mi povedali ze to boli peniaze moje on sa vykruca ze nie ☹️

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
19misiatko93
autor
23. júl 2020

@miriam11 no v poisťovni mi jasne povedala ze ten preplatok tam mám a je môj a zamestnavatel tvrdi ze ak aj prisiel je jeho😠😠😠on vie tak klamat ako robim tam 5rokov a celych 5rokov klame a nie len mna sme mala firma sme okrem neho 4baby a klame aj ich preto uz neviem kde by som sa tomu dohladala ako to vlastne je☹️

korunka1
23. júl 2020

@19misiatko93 a prečo posielali tvoj preplatok na ucet zamestnaveľa?

beata79
23. júl 2020

@korunka1 aj mne posielajú zamestnávateľovi a potom zamestnávateľ posiela mne vo výplate a ešte platím z toho aj daň

19misiatko93
autor
24. júl 2020

@korunka1 prwtoze mi robil rocne zuvtovanie

simca06022011
24. júl 2020

Ročné zúčtovanie ZP robí poisťovňa. Posiela o tom list a je k tomu teda podklad. Preplatok môže byť na strane zamestnávateľa aj na strane zamestnanca. Pravdupovediac ešte sa mi nikdy nestalo aby mi poisťovňa vrátila peniaze za rzzp na účet ak išlo o preplatok zamestnanca. Môže byť že niekto má inú skúsenosť. Ako si to vieš overiť v práci , nech pozrú to rzzp co prišlo zo všeobecky a uvidíte, čo v tom je a ako to bolo vysporiadané a kedy.. Ak nie sú ochotni, tak vypýtať potvrdenie z poisťovne aj s. Tým, že boli peniaze vyplatene zamestnávateľovi.

19misiatko93
autor
24. júl 2020

@simca06022011 ano to som pocula ze posielajú doklad uz som o tom precitala všetko možné ale mne na poistovni povedala ze to je moj preplatok ktorý mi mal zamestnavatel preposlat na ucet a dat k tomu aj papiere za 5rokov co robim v tejto firme som nic ani peniaze ani ziadne taketo potvrdenie nedostala od neho stale sa len vykruca

cinda555
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
19misiatko93
autor
24. júl 2020

@cinda555 ale zamestnavatel robi rocne zuctovanie pokial si ja sama nerobim daňové ale nevedela som ze je to takto s tou poistovnou. A povedala mi vo vszp ze keby som si robila daňové priznanie to poslu mne ked robi zamestnavatel ročne zúčtovanie posielaju to jemu a on to ma preposlať aj s dokladom nam

simca06022011
24. júl 2020

@19misiatko93 ano, citam na stranke VSZP... no aj som prehrabala cely software co mame a ziadne potvrdenie co by sa davalo zamestnancom nemam. Tak jedine to riesit uz u zamestanvatela a ziadat do neho potvrdenie a vlastne informaciu, kedy boli RZZP vysporiadane v ramci vyplat. Hmm... ja som pozerala svoje dokaldy a takyto pripad som mala iba raz ze bol preplatok, aj to u cloveka co uz u nas nepracoval, cize islo to rovno jemu. OD vtedy je zaujimave, ze mi chodia preplatky, ale VZDY je tam len preplatok zamestnavatela. Zamestnanci su na 0EUR.

alana1
24. júl 2020

ako moze vzniknut zamestnancovi preplatok zo zdravotneho poistenia? nerozumiem

cinda555
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
drobec206
25. júl 2020

preddavky do zdravotky plati aj zamestnavatel aj zamestnanec. takze preplatok mohol vzniknut aj z preddavkov zamestnavatela. a v zdravotke ze vam povedali ze je to vase, ano je kedze je to na vase meno no preddavok ste platila aj vy aj zamestnavatel na vas.