Preplatí mi zdravotná poisťovňa PCR test?

feketka
10. apr 2021

Ahojte, prechladla som a kedze som mala az 1 den zvysenu teplotu, tak mi doktorka povedala, ze mam ist do karanteny a objednat sa na PCR test. Nebola som v kontakte s nikym pozitivnym,takze zrejme ide fakt iba o nachladnutie, ale moja otazka znie- preplati mi zdravotna poistovna PCR test spatne? Doktorka mi o tom nic nehovorila a aj som sa zabudla spytat, ale hned som sa teda cez internet objednala a zaplatila. Ale nemalo by to byt tak, ze ked vas posle lekar na PCR test, tak by sa to malo preplatit? Ako to vobec funguje? Este som nebola na ziadnom PCR teste,takze trochu tapam. Mam si niekde podat ziadost o preplatenie, ci to malo byt predtym ako som sa objednala? Ci to preplatenie je platne len na test z hrdla a nosu? Ja som si dala slinny, tak fakt neviem. Vela otazok, ja viem, ale dakujem za kazdu radu 🙂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronikaszabova
10. apr 2021

Pcr test zo slin poistovne nepreplacali. Ci sa nieco zmenilo??
@feketka

feketka
autor
10. apr 2021

@veronikaszabova to neviem, preto sa pytam

@viestta no dobre, ale ako mi to ta poistovna ma preplatit,mam si dat ziadost potom ako ho absolvujem alebo pred tym?

tina4931
10. apr 2021

@feketka 🙂jaaak by som utekala od takej lekarky?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hettinka
10. apr 2021

@feketka ak si sa prihlásila rovno do nejakého labaku ako samoplatca, môžeš skúsiť požiadať ZP a uvidis. Mala si sa hlásiť cez korona.gov.sk ako osoba s príznakmi. Tam sa neplatí.

jaga18
10. apr 2021

Presne, ked sa prihlásiš cez korona. gov, tak neplatis nič. Ale tam nie je na výber spôsob. Slinny test uznajú preplatenie v prípade, že máš doklad, že u teba nie je možné urobiť výter nosa plus hrdla a u malých bábätiek. Takto to bolo vysvetlene mne.

feketka
autor
10. apr 2021

@jaga18
@hettinka to som nevedela, ze mam ist cez korona.gov..ja som si to len dala do googlu a objednala sa :D nevadi, nabuduce budem mudrejsia... vdaka za odpovede

e1i
10. apr 2021

@feketka spätne sa to nepreplaca

siska53
10. apr 2021

@feketka lekarka ti ma dat vymenny listok. Inak ti poistovna nema co preplatit. Poistovna totiz preplati len vtedy, ked na to je medicinsky dovod.ale nie spatne.

feketka
autor
10. apr 2021

@siska53 vsak k lekarke sa ani len nedostanem :D vsetko je cez telefon, cela diagnoza! nevadi, uz to mam objednane aj zaplatene, len ma to zaujimalo ako to vlastne je