Preplatenie dentálnej hygieny vo VŠZP

5. mar 2023

Vie mi niekto poradiť,ako v praxi vyzerá uplatnenie preplatenia dentálnej hygieny vo všeobecnej zdr.poistovni? Čo všetko k tomu treba? Lebo zisťujem,že to nie je také jednoduché,ako sa javí. Kto to reálne riešil?

pondelok01
5. mar 2023

Potrebujes mat aplikaciu vszp, tam spravene konto, a blocik, ktory cez appku oskenujes a posles, nie je to ziadna veda.

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
judit47
5. mar 2023

Ako koment vyssie plus musis nat absolvovabe vsetky preventivnw prehliadky a lekar to musi vykzata(vacsinou na konci mesiaca)

autor
5. mar 2023

@judit47 ja chodím na priamu platbu k zubárovi,čo sa týka preventívky,čiže toto neviem,ako k tomu pristupujú? A ďalšia vec,ako je to u dietata? Taktiez dieťa preventívky na priamu platbu u zubára,ale dentálna hygiena bola robená na inom - na zmluvnom pracovisku všeobecnej poisťovne,podľa ich rozpisy na uplatnenie preplatenia tohto úkonu.

judit47
5. mar 2023

Nerozumiem co pises uplne.

Bola som u zubarky ktora mi robila hygienu.Kym som nemala urobenu( a vykazanu od lekara) preventivnu u gynekologa aj zubara mi nepreplatili hygienu

autor
5. mar 2023

@judit47 ty si v inej situácii,pretože tvoja zubárka má zmluvu s poisťovňou,zrejme a tým pádom to je jasné.....ja si zubára platím zo svojho vrecka a aj preventívnu prehliadku si platím sama lebo navštevujem zubára,ktorý nemá nič spoločné s poisťovňami a teda neviem,ako postupujú v tomto prípade. Zubár a prehliadka je v mojom prípade riešená u úplne iného lekára a dentálna hygiena na úplne inom pracovisku.

hipuska
5. mar 2023

Čo znamená priama platba? Veď všetci platíme u zubára. Tvoj lekár resp. zariadenie musí byť zmluvné. Plus vykonané preventívne prehliadky (to platí pre poistenca teda dieťa/dospelého). A uplatnenie cez apku je už potom jednoduché

autor
5. mar 2023

@hipuska že môj zubár nič nevykazuje pre poistovnu

autor
5. mar 2023

@hipuska zmluvné zariadenie je len to,kde bola vykonaná tá dentálna hygiena.zubara mám iného,nezmluvneho

janagem
5. mar 2023

Prehliadky vieš preukázať aj dokladom od zubára, čo vieš nahrať do apky k žiadosti

hipuska
5. mar 2023

Áno, už som si prečítala vyššie. Tak potom ti zjavne nepreplatia nic z ošetrenia . Treba si naštudovať najskôr podmienky. S dentalnou nebudeš mať problém (ak máš všetky preventívky). Ten nezmluvny nie. Podľa mňa, je to aj logické

bibina32
5. mar 2023

Ak zubár nemá zmluvu s poisťovňou tak ti ti nepreplatia. Ak hygiena má zmluvu s poisťovňou, tak by ti to mali preplatiť. Skús poslať a uvidíš , alebo napíš email na svoju poisťovňu.

lyci
5. mar 2023

do ziadosti o preplatenie hygieny nahraj aj potvrdenie o absolvovani prehliadky u nezmluvneho lekara alebo im ho doruc a oni ti to tam nahraju. ostatne povinne prehliadky predpokladam mate

lyci
5. mar 2023