Prepis opatrovateľského príspevku na iného člena rodiny

kikundela
12. sep 2020

Ahojte. Chcem sa opýtať ci mi niekto nebude vedieť poradiť. Beriem opatrovateľský príspevok na svojho dedka. Naskytla sa mi nejaká práca ale pri tom opatrovateľskom ju nemozem zobrať. Dá sa opatrovateľský prepísať na iného člena rodiny? Neviete ako to je? Ci to treba zrušiť a ten druhy clen rodiny si požiada potom o opatrovateľský alebo...
Ďakujem pekne za rady 😊

sara07
12. sep 2020

dá sa požiadat na člena rodiny ktorý sa reálne stará o dedka, ak príde kontrola riešia kto opatruje atd..., a popri opatrovatelskom sa môže pracovat len potom sa ten prispevok kráti podla vyšky a je tam obmedzenie len do akej vyšky môže byt plat
skôr by som to riešila s upsvar

mogaa
12. sep 2020

@kikundela dá sa prepísať ale ako bolo v príspevku vyššie, ak má dedko schválenú starostlivosť na 24hodín denne - ten na koho sa príspevok prepisuje nesmie pracovať.....

flakulka
12. sep 2020

@kikundela neda sa to prepisat vy musite ziadost podat o zrusenie a novy opatrovatel ziadost o opatrovanie ja som to takto podavala mamina opatrovala sestru a teraz ju opatrujem ja

kubkovamama
12. sep 2020

@kikundela zrušiť a následne nový opatrovatel si podá žiadosť.Ak je to niekto z rodiny,treba trvalý pobyt rovnaký sa mi zdá.

mogaa
13. sep 2020

@flakulka u nás sa to zase prepisovalo,ale teda ja som bola bez práce a mama potrebovala 24hodinovú starostlivosť a bývali sme v spoločnej domácnosti.....ale bolo to pred cca 10rokmi....

anie123
14. sep 2020

Dobrý deň prajem.Chcela by som sa opýtať riešim opatrovateľsky na mamku má schyzofreniu a plus ďalšie diagnozy upchávajú sa jej cievy našli jej niečo na pľúcach .... Pôjde na operáciu s cievami ... Len by som chcela vedieť že či niekomu schválili opatrovateľsky na schyzofreniu.dakujem vám pekne za odpovede 🙂 pekný deň

sabrina0312
19. feb 2021

@flakulka ahoj snad odpises aj ked to bolo pred vyse pol rokom... teraz riesim nieco podobne nakolko nastupujem na matersku cize narok zrejme stratim na opatrovne... poberam ho uz rok na dedka.. a bavka si to cgce prehodit na seba... musime odzova vsetko dokladovat ? Od lekarov atd alebo netreba ak to tam maju uz v zaznamoch ?? Dedko ka ampitivanu nohu a vobec nechodi a stav sa mu neneni .
Dakujem 🙂

sara07
20. feb 2021

@sabrina0312 subeh opatrovatelského a rodičovského prispevku je možny
subeh opatrovatelského a materského neviem ale napíš priamo čo má web stranku upsvar je tam čast aj na otazky a odpovedaju ti rovno ,

sabrina0312
20. feb 2021

@sara07 chcela som vediet ako pani pochodila, nevadi ja tam v pondelok zavolam alebo pojdem rovno.
Dakujem 🙂

sara07
20. feb 2021

@sabrina0312 ak si zistiš ten subeh tak vôbec nemusíš prepisovat opatrovak
ak by si sa nedovolala spytaj sa tu
https://www.socpoist.sk/callcentrum
je to stránka soc. poistovni a hlavne to maš na papier

flakulka
20. feb 2021

@sabrina0312 ahoj ano vsetko odznova nova ziadost aj posudok mozno teraz cez covid je to inak treba sa spytat telefonicky na urad

sabrina0312
22. feb 2021

@sara07
@flakulka baby tak da sa poberat aj OP aj materska dnes som to vybavovala na urade s pani ktora ma na statosti nase komoenzacie. 🙂 takze nemhsime nic prehadzovat. 🙂

michaelasamesova
11. júl 2024

Ahojte chcem sa opýtať chcela by som dat prepis opatrovatelskeho prispevku na ineho clena rodiny nevie niekto ako to je teras ci sa to dá ďakujem za informáciu ak niekto vie.