Prepis na katastri

mami92
25. mar 2022

Zdravím. Idem si po radu. Mama odkupila byt od družstva je už aj podané na katastri. Neviete mi povedať koľko cca dní budeme čakať kým aj bude tam prepisany na ňu??

veronika3110
25. mar 2022

30 dní je lehota
nám sa stalo, že nám k všetkým papierom chýbal úradný preklad overeného podpisu... a z katastra sme 30 dní čakali na to, kým nám odpísali že potrebujú ešte jeden papier... pritom to zrejme zistili hned... ale proste lehota.... a potom, ked sme doklady doložili tak dalších 30 dní 😖

dori2
25. mar 2022

@mami92 podla zakona 30dni ale podla praxe kludne aj 9 mesiacov. pri omeskani vkladu zo strany katastra mate narok na vratenie spravneho poplatku. my še to teraz riesili po 9 mes co trval vklad

dori2
25. mar 2022

@mami92 podotykam ze sme mali vsegko v poriadku, proste ich vysvetlenie: nestihame vkladovat

miska1236
25. mar 2022

@mami92 majú na to 30 dní odo dňa doručenia vkladu ak ste žiadali o zrýchlený vklad tak do 15 dní musia rozhodnúť. Ak máte číslo vkladu viete si to priebežne skontrolovať na https://www.katasterportal.sk/kapor/. Ak ide o menšie katastra zvyčajne robia prepisy rýchlejšie závisí od toho koľko majú vkladov. Môže sa stať že ho prerusia kvôli nejakej chybe a potom je zase 30 myslím na odstránenie nedostatku. Hádam som sa v ničom nezmylila robila som s tým dávnejšie ale nemalo sa to meniť.

mami92
autor
25. mar 2022

@miska1236 ďakujem

mami92
autor
25. mar 2022

@dori2 no dúfam že sa to nestane lebo mi zakladáme ten byt aby sme mohli kúpiť dom a tam mame rezervácnu zmluvu do 10maja

dori2
25. mar 2022

@mami92 my sme za tu dobu celu nemohli kvoli nom ziadat o stavebne povolenie. ich to nezaujima