Prepis auta po novom

daniel_12
15. máj 2024

Dobrý večer.
Chcem sa spýtať. Pred mesiacom som urobil vodičak. Úspešne som zložil skúšky na 1.pokus🙏🚗. S Božou pomocou🙏. Dnes sme kúpili auto Octavia 1. Pre začiatočníka asi najlepšia voľba. Len sa chcem spýtať.
Ako je to teraz s prepisom auta. Auto sme ešte nemali. Tak preto sa pýtam. Malý technický mi nechal,veľký technický si zobral.

Ďakujem.

mima1608
15. máj 2024

Gratulujem k vodičáku. No buď pôjdete na políciu spolu a on odhlási, ty hneď prihlásiš alebo pôjde on sám, so splnomocnenim od teba (podpis na ňom musí byť overený), odhlási, následne ti pošle odhlaseny veľký technický a ty s ním pôjdeš prihlásiť.

maranco
15. máj 2024

Keď si ho prepíšeš cez internet zaplatíš polovičný poplatok.

daniel_12
autor
15. máj 2024

@mima1608 Overené splnomocnenie som mu dal, samozrejme s overeným podpisom.

daniel_12
autor
15. máj 2024

@mima1608 OK. Ďakujem pekne za radu🙂.

daniel_12
autor
15. máj 2024

@maranco Ok. Vďaka

mima1608
15. máj 2024

@daniel_12 tak keď ti on pošle odhlaseny veľký technický, ty s ním pôjdeš na políciu, prebehne prepis, dajú ti nový veľký technický, malý ti vezmú a nový malý ti potom príde poštou domov.

gas1201
15. máj 2024

pred rokom som kupoval jazdenku, kupujucemu som odovzdal splnomocnenie, on s tým šiel na políciu. následne mi prišla SMS že auto je prepísané na mňa a kuriérom mi prišiel techničák. starý technický som kuriérovi musel samozrejme odovzdať. k tomu samozrejme netreba zabudnúť na PZP

daniel_12
autor
15. máj 2024

@gas1201 Predávajúci mi volal že auto je už napísané na mňa. Kuriérom mi prídu nové doklady. Sms mi zatiaľ neprišla.

mima1608
15. máj 2024

@daniel_12 áno, vlastne sa dá aj tak, že on to rovno na teba aj napíše. My sme si s mužom išli sami prepísať potom 😂 kuriérovi odovzdas malý technický. On ti dá nové doklady a hotovo. ŠPZ sa už dnes meniť nemusia ak na tom vyslovene netrvas (my sme práve preto išli sami, lebo sme menili aj tie a prišlo nám to jednoduchšie).