Prepis auta na dieťa

zdenka1012
7. okt 2021

Dobrý deň chcem sa spýtať dá sa auto prepísať na maloleté dieťa? Aký tam je poplatok? 33€?

hsara99
7. okt 2021

Môžeš, ty budeš držiteľ vozidla a tvoje dieťa bude majitel vozidla.

deti95060810
7. okt 2021

áno... tiež tak máme...

zdenka1012
autor
7. okt 2021

@deti95060810 ďakujem a poplatok ja tých 33€?ako ste to mali vy?

cubo2
7. okt 2021

ja len zo zaujimavosti, aky je k tomu dovod? Preco by som chcel prepisovat auto na malolete dieta?

zdenka1012
autor
7. okt 2021

@hsara99 aký je postup? Neviete mi povedať?

zdenka1012
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zlatica99
7. okt 2021

To ma mrzí, že ste sa ocitli v takejto situácii. Snáď sa vám podarí dať veci čím skôr do poriadku.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdenka1012
autor
7. okt 2021

@cocolino234 presne ako píšete... Preto potrebujem auto prepísať na moju dcéru.. keďže som samoživiteľka nič iné mi neostáva

ivkazba
7. okt 2021

@zdenka1012 pozor, ak máš exekúciu, nakladať s majetkom môžeš iba so súhlasom exekútora, bez jeho vedomia nemôžeš auto prepísať na inú osobu, nepomôže ti to žiaľ ak by si to urobila bez jeho vedomia.

zdenka1012
autor
7. okt 2021

@ivkazba auto ešte nie je v exekúcii iba sa mi tým zatiaľ vyhráža preto to chcem čo najskôr urobiť... Zablokoval mi účet.. iba mi písal že je možné že mi zoberie auto.. je to síce starší ročník no nejakú to cenu má a mne ako samoživiteľke by veľmi chýbalo auto..

ivkazba
7. okt 2021

@zdenka1012 ty ak máš exekúciu, čiže exekúciu na tvoje meno, tak som to myslela. Nemusí byť exekúcia na majetku. Ale ak už máš exekúciu (čo máš, keďže ti zablokoval účet), nemôžeš majetok prepísať či predať cez súhlasu exekútora. Takže odpoveď na tvoju otázku je nie, nemôžeš v tejto chvíli auto prepísať na dieťa.

ivkazba
7. okt 2021

@zdenka1012 ak sa obávaš, že ti siahne na majetok, dohodni si splátkový kalendár a dodržiavaj ho. Viem, že ľudia, ktorí majú exekúciu toto neradi počúvajú, ale exekúciu máš preto, že si niečo dlhodobo neplatila, čiže z vlastnej nezodpovednosti. Vždy je ale šanca to zvrátiť a dohodnúť si splátkový kalendár a ten dodržiavať.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simonkazga
7. okt 2021

@ivkazba bohuzial, dohoda nie je taka jednoducha. Manzel spravil blbost "za mládí", znazil sa dohodnut s exekutorom a ten mu bez okolkovania oznamil, ze teda 500e mesacne, "lebo on nebude vecne cakat na svoje peniaze". Poziadali sme pisomne o nizsie splatky a odpoved bola nie. Nezaujimalo ho, ze som bola na RD, ani vyzivovacia povinnost voci maloletemu dietatu.

ivkazba
7. okt 2021

@simonkazga ale treba si uvedomiť, že exekúcia prichádza po dlhých mesiacoch nesplácania, často až po rokoch nesplácania. Čiže po dlhodobej ignorácii plniť si svoje povinnosti. Tak je logické, že exekútor nechce, aby sa záväzok splácal 4 roky. Na to mal človek priestor predtým.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simonkazga
7. okt 2021

@ivkazba
@cocolino234 klud dievcata, nikoho som neospravedlnovala. Len som sa snazila poukazat na to, ze spomenuta dohoda, ktora by v konecnom dosledku mohla byt prospesna pre obe strany, nie je vzdy taka lahka, ako si to clovek predstavuje.

ivkazba
7. okt 2021

@simonkazga ak človek dlhodobo ignoruje svoje záväzky, tak nemôže očakávať, že dohoda bude podľa jeho predstáv.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdenka1012
autor
7. okt 2021

@cocolino234 áno dohoda bola lenže platila som menej lebo mi to nevychádza a on včera zadrel toto... Takže nemusím na prepis ani chodiť baby áno?

zdenka1012
autor
7. okt 2021

@ivkazba aha takže na prepis nemusím ani chodiť... Super. Nejde o to že by som neplatila ale posielam menej ako mi napísal. Lebo mi to nevychádza.

zdenka1012
autor
7. okt 2021

@cocolino234 bohužiaľ mi to nejde.. musela by som naskenovať techničák ale nejsom na nete cez pc. A nejde mi to cez telefón takže už len čakať ako sa situácia vyvynie asi..

ivkazba
7. okt 2021

@zdenka1012 nuž splátkový kalendár je potrebné dodržiavať. Treba to vnímať tak ako je - bola možnosť plniť so záväzok včas. Ak tak človek neurobil a došlo to až k exekúcii, tak tam už moc na výber nie je. Tam už splátkovú dohodu treba dodržiavať. Ja chápem, že byť sama s dieťaťom je určite náročné, žiaľ na druhej strane, na toto bolo potrebné myslieť vopred. Čiže skôr sa snaž písomne žiadať o zníženie platby.

zdenka1012
autor
7. okt 2021

@ivkazba ďakujem za rady pekný zvyšok dňa pomohli ste mi