Prenájom bytu - povinnosť registrácie

pribinacka
28. feb 2021

Ahojte, prosim vas, pri prenajme bytu: Vašou povinnosťou je sa registrovať na daňovom úrade. A to do konca nasledujúceho mesiaca, po uplynutí mesiaca, v ktorom ste byt dali do prenájmu.

Chapem to spravne, ze ked prenajimam byt od 15.2.2021, tak zaregistrovat sa na DU o pridelenie DIC mam najneskor k 31.3.2021? 🙂

kristiii
28. feb 2021

@pribinacka áno, chápeš to správne

pribinacka
autor
28. feb 2021

@kristiii Dakujem🙂 super, lebo som nasla vyklad dokonca priamo RK, ze je to do 30 kalendarnych dni od datumu, co sa prenajima byt, tak mi to nejako nesedelo

kristiii
28. feb 2021

@pribinacka ak sa nič nezmenilo a citovala si aktuálny zákon, tak stačí do konca marca. Ja som kedysi utekala registrovať sa do konca aktuálneho mesiaca 🤦🏽‍♀️, som to aj spomenula na úrade a ešte ma teta upokojovala, že veď som nemusela mať naponáhlo, že by stačilo do konca ďalšieho mesiaca

pribinacka
autor
28. feb 2021

@kristiii To mam z financnej spravy, tato veta sa píše vsade zatial, kde som nasla info k registrácii dic, dufam to stale plati 🙂

kristiii
28. feb 2021

@pribinacka v tom prípade sa nič nezmenilo.. Inak finančná správa je spoľahlivá stránka, neraz mi tam pomohli, takže ak si niekedy nebudeš niečím istá, napíš im do toho chatboxu či ako sa to volá, vždy mi na všetko rýchlo odpovedali a objasnili