Prehlásenie trvalého pobytu

17. feb 2022

Ahojte, viete mi poradit ako je to z prehlasenim trvaleho pobytu dietata? Mozem prehlasit svoje dieta na trvaly pobyt k rodicom bez toho aby som sa tam aj ja prehlasovala? Co vsetko potrebujem na urad doniest? Viem, ze vlastnik bytu musi s tym suhlasit, musi aj nieco doniest, napr. list vlastnictva?

sarita510
17. feb 2022

prehlasit mozete aj ked vy tam nebudete mat,na matriku musi ist s vami majitel a tam podpisat taky papier plus vypis z katastra aby bolo teda jasne na matrike kto je majitelom a na zaklade toho overit ked to pridete spolu podpisat

autor
17. feb 2022

@sarita510 Ked by sa jeden z majitelov nemohol ist na urad, da sa u notara overit splnomocnenie, ze suhlasi s prehlasenim?

sirka9
17. feb 2022

staci notarom overene cestne prehlasenie majitela, ze suhlasi. u nas napriklad nebolo treba ani notarom overene, stacilo normalne. ked tak zavolajte na urad, ci musi byt overeny podpis

sarita510
20. feb 2022

urcite ale myslim si ze je to komplikovanejsie,my sme to robili tak ze jeden den siel majitel ked mal cas a na druhy alebo kedy bolo treba som sla ja ,a oni si to potom priradili