Predvolanie na úrad práce - podpis

janka158cmuq96
27. jún 2021

Ahojte

Už prosím vás vám niekomu volali z úradu práce kedy sa máte ísť hlásiť? Mne áno, cca o 2 týždne v Pondelok :( ako to tam teraz funguje? Merajú teplotu? Potrebujem aj negatívny test? Nechcem ohroziť seba a ani ostatných preto sa pýtam?! Mám aj nejaké zdravotné problémy (astma a oslabená imunita - vrodená) no síce je leto ale chcem byť v bezpeči. Chcem si určite nájsť robotu, dúfam že si nájdem ....
Ešte mám otázku: bude odo mňa pýtať papier o hľadaní práce? Či mi to dajú vtedy tam?
Predtým ako nebol covid som mala absolventskú prax a na podpis som bola v decembri 2019 a ešte vo februári 2020 ... potom 12.3 stopli mi aj absolventskú a no a som zvedavá či mi ju obnovia alebo nie ... 3,5 mesiaca mi chýba do konca ...
Ďakujem vám za odpovede a pekný deň!

pribinak
27. jún 2021

Bojíš sa ísť na úrad, do prace sa nebudeš báť ísť?

A veď to je ok, ak merajú teplotu, či nie?

annamalaga
27. jún 2021

A to sa nebolo treba ísť hlásiť na úrad , keď sa ti zastavila absolventska prax? Neviem pýtam sa.

elenka74
27. jún 2021

Nemáš na predvolaní napísané, že potrebuješ doniesť potvrdenie, že si hľadáš prácu? Neverím, že merajú teplotu, veď to už nikde nerobia, ani testy nikde nepýtajú, max. v nemocniciach pre operáciou. Možno sa vrátiš na absolventskú prax, uvidíš, čo ti povedia.

janka158cmuq96
autor
27. jún 2021

@elenka74 tak mne volali ... žiadny list som ešte nedostala ..

janka158cmuq96
autor
27. jún 2021

@annamalaga tak 12.3.2020 mi ju stopli a volali že ani netreba chodiť ...

elenka74
27. jún 2021

@janka158cmuq96 Aha, ja som si myslela, že posielajú oficiálne doporučené listy.

janka158cmuq96
autor
27. jún 2021

@pribinak nebojím len ... nechcem nič chytiť ... hlavne v tomto teple mi robí problém dosť žalúdok ... no a musím veľa piť ... dúfam že mi tam dovolia sa napiť ... bola som už párkrát hospitalizovaná kvôli tomu že som bola dehydrovaná a to som pila a pila a všetko to zo mňa šlo von ... a rúško nosím len dnu a dopravné prostriedky inak nie ... v tomto teple by som sa vonku rovno zadusila s rúškom a s mojom.astmou ...

1sally12
27. jún 2021

To si ešte nezistila ako to máš s tou absolventskou praxou? 🙏 veď každú chvíľu tu o tom píšeš...🙈

annamalaga
27. jún 2021

Ináč a nedá sa ti vybaviť invalidný , keď máš zdravotne problémy.

janka158cmuq96
autor
27. jún 2021

@elenka74 tak to by som ho už dávno mala ... aj to mi volali vo štvrtok minulý týždeň okolo pòl druhej poobede ...

leskovael
27. jún 2021

Čo má spoločné že rúško môžeš mať len v mhd a v interiéri a či merajú teplotu s návštevou upsvr?? Ideš na podpis a zvyšok sa dozvieš tam. Nechápem aký problém vlastne riešiš lebo pletieš strašne veľa vecí zbytočne dokopy.

janka158cmuq96
autor
27. jún 2021

@annamalaga ako ja pracovať viem len ako bola korona tak sa samozrejme zhoršila astma .... no a doktori tiež ordinovali ako ordinovali ... ja som vyučená kuchárka/čašník, servírka v odbore hotelová akadémia ... mám aj animátorský, gastronomický, baristický, barmanský a aj someliersky kurz ... spravila som si ešte za tri roky tú hygienu potravín - potravinárstvo ... mám titul dis ... no a chcela by som pracovať niekde v gastre alebo aj v administratíve ... možno ešte v potravinárstve ... ako hľadam si a aj obvolávam sem-tam a tak .... no uvidíme čo ešte bude ...

maciatkolulu
27. jún 2021

@janka158cmuq96 zaujímavé, na úrade práce sa funguje normálne, celu koronu, akurát sa posielali potvrdenia o hľadaní zamestnania. Takže to máš nejaké cudne. Inak, to si fakt zatvorená celý deň doma? Obchody, kúpaliská nič?

pribinak
27. jún 2021

@janka158cmuq96 však podpísať papiere trvá až 5 minut. Napi sa pred vstupom do kancelárie a potom keď vyjdeš von.
Ako prepáč, ale vyrábaš problém tam kde nie je

nelca84
27. jún 2021

@janka158cmuq96 zena, ty uz naozaj vyhladaj nejakeho psychologa... a stale si nenapisala ako je to s tymi dvomi VS, na ktore si bola prijata...

zuzanka.zuzu
27. jún 2021

@janka158cmuq96 ZASE TY??? 🙄
@1sally12 @nelca84 baby, táto osoba je totálne šibnutá

abbey1
27. jún 2021

Ako čašníčka si takú dobu nevieš nájsť prácu? To komu chceš nahovoriť?

annamalaga
27. jún 2021

@janka158cmuq96 klobúk dolu, že si si zvládla toľko kurzov porobiť.

katka2602
27. jún 2021

@janka158cmuq96 pracovníčka ti volala,lebo to je rýchlejšie ako list, prídeš podpísať poučenie, vyhlásenie a hotovo. Doklad o hľadaní zamestnania ešte nie, až na ďalší termín hlásenia. Teplota sa nemeria, testy sa už dávno neukazuju a piť v pohode môžeš pred tým, ako vstúpiť do kancelárie a keby si sa musela napiť aj tam, tak poprosíš pracovníčku, otočis sa a napiješ sa. Ty tu robíš scenár ako keby si šla vypovedať na súd kvôli vražde. Inak podľa toho ako píšeš mi nepríde,že si psychický úplne ok a to nemyslím v zlom.

1sally12
27. jún 2021

@zuzanka.zuzu veď vieme 😀 každú chvíľu tu vypisuje o tej abs.praxi. A tým kurzom moc neverím, že ich má toľko porobených, keď si také problémy vyrába...