Predschválený úver - Prima banka

domenaa
5. júl 2022

Dobrý deň, máte niekto skúsenosti ako žiadosť prebieha? Zopár dní naspäť sme žiadali o úver, no pri schvaľovaní nám ponúkli menšiu sumu, keďže máme už hypo aj úver ktoré splácame, tak na základe ich kritérií, neschválili plnú sumu, tak sme úver nezobrali. Teraz nám v internetbankingu, vyskočila predschválená ponuka na úver ešte vo vyššie sume ako sme žiadali pár dní spať. Ako prosím žiadosť prebieha, nemáte niekto skúsenosti s týmito predschválený ponukami? My sme vždy žiadali klasickou žiadosťou, tak nemáme skúsenosť. Znamená to že keď už to je predschvalené a ponúka nam to sama banka, tak len prídeme požiadame o castku ktorú potrebujeme a automaticky budeme mať úver schválený, nemusíme sa báť zamietnutí? Ďakujem.

e1i
5. júl 2022

@domenaa ani predschvalena vyska nie je konecna. Mne napr v mojej banke ponukali kontokorent 1500 a ked som teda isla on požiadať, schvalili len 500

domenaa
autor
5. júl 2022

@e1i veľa známych hovorí, že stačí prísť a keďže je predschvalené tak prejde bez ohľadu na to, aké zaväzky už človek má, len teda musí riadne splácať, lebo toto všetko si banka kontroluje u klienta kým predschválenou ponuku ponúkne. Tak rozmýšľame či vyskúšať.

e1i
5. júl 2022

@domenaa skus ja som hento tiez mala predschvalene a neschvalili celu sumu nakoniec

petamich
5. júl 2022

nie, znami nemaju pravdu 🙂 pred-schvalene je predschvalene nie automaticky schvalene, banka uverovy limit pred-schvaluje na zaklade nimi dostupnych informacii, v case ziadania o uver ale este doplnas informacie napr. o aktualnych prijmoch, zavazkoch, ktore mas mimo ich banku, pocte deti, na ktore sa odratava zivotne minumum atd. a dalsie informacie, ktore zo svojich systemov nemaju ako vediet a az nasledne uver prechadza schvalenim, takze ak sa vam podmienky nezmenili, opat by ste nedostali to co potrebujete

ja napr. mam v mojej banke predschvalene vsetko mozne a nedaju mi nic, lebo som na rodicovskej dovolenke a RP nie je akceptovany ako jediny prijem ale kedze mi posiela peniaze manzel kazdy mesiac, maju pocit, ze mam dostatocny prijem na to, aby mi kadeco pred-schvalili ale v praxi mi napr. nedaju ani kreditku s minimalnym limitom

luckajanko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danielahamar
5. júl 2022

Vôbec to nie je, že pred schválený znamená "schválený" aj znižujú sumu a ani nemusia byť dodržané kritériá z Vašej strany