Prednostný vstup na pasovom

22. mar 2024

Zdravim, chcela by som ísť polročnému synovi vybaviť pas. Také deti vraj púšťajú prednostne, ale chceli by sme pás aj ja s mužom, môžeme sa spolu s ním predbehnúť aj my? Či musíme klasický čakať? 😃

zuzubb007
22. mar 2024

Neviem ja som bola zo 4 mesačným a normálne sme čakali aj ostatni čo mali menšie deti, pani pri priehradkach nevidia či ide dieťa či dospelý berú podľa cisla aspoň u nás v BB, minimálne ťa hodinka to potrvá ako kde

tykat
22. mar 2024

Naposledy ked som bola tak pokial viem len prednostne dieta vybavili. A kde budes vybavovat pasy? Nechces si cez rezervacny system zarezervovat termin? Ja som tak bola v BA a spokojnost.

autor
22. mar 2024

@zuzubb007 na tom termináli na čísla sa dá vraj zakliknúť prednostné vybavenie, pre dieťa do 3r

zuzubb007
22. mar 2024

Aha tak je to možné asi 😁

autor
22. mar 2024

@tykat chcela som to vybaviť ďalší týždeň, to už určite nebudú voľné termíny

cookie29
22. mar 2024

na terminali si zakliknes dieta do 3 rokov prednostne vybavenie. Alebo v niektorych klientskych centrach je pri tom obsluha. Ale najjednoduchsie je zarezervovat si cez rezervacny system presny termin. A niekedy poobzerat sa aj po okolitych mestach nie to najblizsie.

ptvw
22. mar 2024

Ja som si bola robiť op a malý pas pred mesiacom, prednostne by mohol iba on ja by som musela čakať tak ci tak ak by som nemala rezerváciu...aj pri vyzdvihnuti tiež ma prednosť iba on

klara351
22. mar 2024

Ja som bola na policii v BA vybavovat malej obciansky, mala dva roky. Vyklikali sme si prednostny listok a pani pri okienku sa ma pytala, ci nechcem hned novy obciansky aj ja, kedze este ten rok som ho musela menit. Takze ja si myslim, ze to zavisi od pracovnicky/pracovnika.

mamina7070
22. mar 2024

prednostne plati len pre dieta do 3 rokov pre vas nie

v tomto case urcite nepustia aj vas kedze je obrovsky naval kvoli zvysovaniu poplatkov od aprila

tykat
22. mar 2024

Skús si to sledovať, niekedy sa termíny uvoľnia aj na deň kde už nie sú, ja som si tak vystriehla.

ibrunova
22. mar 2024

U nás napríklad nie je časenkový systém, všetci čakajú.

marsmykkok
22. mar 2024

Prečo tak zneužívať systém? Tebe by sa páčilo keby chodíš do práce, zoberieš si voľno kvôli tomu a stráviš tam celý deň, lebo rodiny s malými deťmi tam dovedú celú famíliu aby skrz dieťaťa ich vybavili prednostne všetkých? A ty možno máš tiež doma školopovinné deti, ktoré treba odviesť na krúžky, navariť im a tak? Naozaj sa dá objednať už, ak chceš za starú cenu a nechceš čakať nemali ste byť lenivý a vybaviť si začiatkom roka.

vikusjk
22. mar 2024

Pre dieta to vies zakliknut, ano. Ale na jeden doklad treba jeden listok, cize ak chcete doklady aj ty a muz, potrebujes listky tri. To neviem, ci ti cakajuci umoznia si zobrat, ak budu vidiet, ze je s tebou jedno dieta

deedol
22. mar 2024

dieta do 3r ma prednost, ale len dieta, sprievod nie.

renka30
22. mar 2024

Najlepsie s malym dietatom rezervovat vopred elektronicky. Lebo ked aj prides niekde kde su casenky, mozu byt uz na ten den vsetky vydane....boli sme v pondelok vybavovat pasy a uz o siedmej tam ludia stali v rade, pricom strankove hodiny su od 8:00...

autor
22. mar 2024

@marsmykkok lebo ak môžem ísť s malým, tak nevidím dôvod čakať tam?? 😂 Čo je na tom zneužitie systému, že sa opýtam, či potrebujem jeden lístok pre všetkých, alebo tri, lebo si fakt nepamätám, ako to bolo pred 15 rokmi, keď som tam naposledy bola? 😅 Normálne som položila otázku, aby som vedela, kedy tam mám ísť, či tam musím ísť hneď ráno, alebo hocikedy cez deň, nemám auto, bývam mimo mesta, tak ako nechcem sa tam zbytočne trepať doobedu a zistiť, že nie sú časenky a mne pas neurobia, ale chápem, že tu na MK si vždy musí niekto nájsť dôvod na morálny lynč ✨

autor
22. mar 2024

@deedol vďaka, toto som potrebovala vedieť 👍

siska25
22. mar 2024

Mam cerstvu skusenost v TN. Neviem ako to je inde. Prednostne vybavia iba dieta do 3 rokov. S ostatnymi detmi nad tri roky treba cakat normalne v poradi. To iste dospely sprievod dietata do troch rokov. Ja som sa ani nepokusala ich prosit, aby nas vybavili. Ani mne by sa nepacilo, keby ma takto predbehlo x ludi. Na prvykrat sne sa ani nedockali, po hodine som musela odist pre dalsie dieta do skolky. Teraz prave mi isiel muz po cislo. Ja tam pojdem s detmi o hodinu si sadnut.

maciatkolulu
22. mar 2024

Ak sa cítiš ako dieťa do troch rokov,alebo máš možnosť zakliknutia+sprievod,tak fajn,ak nie,tak je logické,že to nepôjde,babku a strýka by dieťa ako sprievod nepotrebovalo?

domiklik
22. mar 2024

Na termináli si za klikneš, a pôjdeš prednostne

ms_green
22. mar 2024

Bola som v decembru v BA a funguje to presne ako písali hore. Lístok je len pre dieťa do 3 rokov. Tebe povedia, že si musíš zobrať časenku ako všetci ostatní.

beata_k
22. mar 2024

Mozete ist spolu ako rodina. My sme boli takto pred 2 tyzdnami. Vzali mna, muza a dalsie dieta nad 3 roky. V BA.

sima234
22. mar 2024

My sme boli začiatkom mesiaca a každý musel mať lístok pre seba. Ak išiel rodič iba s dieťaťom, tak išiel prednostne. Sám za seba už nie, musel mať vlastný lístok.

katulienocka999
22. mar 2024

My sme tak boli ešte minulý rok a mohli vybaviť aj jedného nás s nim, oboch už nie aj keď aj to sme potrebovali 😁 manžel bol inokedy si vystáť radu 🙂

hipuska
22. mar 2024

Teraz je fakt masaker kvôli tým poplatkom. Vlastne, je posledne 4 dní. Ten ďalší tyzden to uz bude pohoda

nekonecna_katastrofa
22. mar 2024

Tak my sme mali asi šťastie na super pani. Boli sme pred rokom - vybavovať malej (pod 3 roky) a staršiemu (nad 3 roky). Zobrali sme 2 prednostné lístky, nevedela som ako to funguje, či ich vybavia naraz, slušne som sa spýtala, či treba ísť s ním čakať vonku. Pani bola zlatá, povedala nám, že načo by mi bol prednostný pre jedno a s druhým by som čakala v rade. Taká je moja skúsenosť (Senec, máj 2023). Ale ako čítam, asi sme boli výnimka 🤷‍♀️

luliu
22. mar 2024

Pre Vás to neplati a museli by ste mať veľké šťastie, aby to vyšlo.... Prednostne vybavenie je len pre dieťa a nie pre celú rodinu

svetlonos
22. mar 2024

Ahoj odkial si? Napis mi spravu, viem kde ta vybavia aj s dietatom. Ja teda neviem ake ja som davala ribit makemu aj sebe hned rano. Ved je nelogicke, aby dueta vybavili prednostne a aj tak tam budete cakat este 3 hodiny extra na vas??
Ved to je riadna blbosť. To predsa nie je zneuzivanie systemu.

autor
25. mar 2024

Bola som teda ráno (Poprad), vzala som pre syna prednostný a pre mňa normálny lístok a aj tak nás odbavili naraz prednostne, keď som hovorila, že aj ja si idem dať robiť pas 😂 Ešte aj na daňovom ma poslali hneď ku okienku 🤣🤣🤣