Predĺženie zmluvy

olinka027
23. aug 2016

Ahojte, chcem sa spýtať, som učiteľka a riaditeľka mi dala už 2krát po sebe zmluvu na dobu určitú do 31.8. Na materskú nastupujem teraz od 25.8. a zaujímalo by ma, či mi môže nepredĺžiť zmluvu alebo som krytá tým, že odchádzam na materskú????

evittam
23. aug 2016

@olinka027 Samozrejme, že ti nemusí predĺžiť zmluvu - tvoja zmluva končí dňom 31.8. a to že si tehotná a ideš na MD ti nepomôže.

nyusika
23. aug 2016

@olinka027
neviem, co som dopbre rozumela...teraz mas zmluvy na dobu urcitu do 31.8.2016, druhykrat predlzenu...predpokladam, ze prva platila dpo 31.8.2015.
a 25.8.2016 nastupujes na MD.

tak to pracovny pomer konci 31.8.2016 a uz ti nemusi dat zmluvy na dobu neorcitu.

christine27
23. aug 2016

@olinka027 evitam má pravdu...aj ja som zamestnaná na dobu určitú a preto sa ani nepokúšame bábo... keď som bola mladšia som to neriešila, no roky ubehli a ja som zistila, že nemám stabilnú prácu...☹

olinka027
autor
23. aug 2016

lebo ja som počula, že pokiaľ idem na MD tak ma nemože vyhodiť, ale nemala som to potvrdené.. dobre, dakujem za odpovede.

christine27
23. aug 2016

@olinka027 nie, materská nemá vplyv na dobu určitú...je to zo zákona...takže je to obrovská nevýhoda

evittam
23. aug 2016

@olinka027 Chránená si len v tom prípade ak by si mala zmluvu na dobu neurčitú - v tom prípade ťa nemôže prepustiť z dôvodu tehotenstva a materskej. Proste tebe končí zmluva - a hotovo - nič viac nič menej - prakticky by ti ju nemuseli predĺžiť za žiadnych okolností.
A teba nikto nevyhadzuje.

nyusika
23. aug 2016

@olinka027
@evittam ma pravdu.

mima4
23. aug 2016

@olinka027 ale oni ta nevyhadzuju. Tebe prirodzene konci zmluva, ktoru si mala uzavretu do konkrétneho dátumu.

škoda, ze si nepockala s materstvom na dobu neurcitu

hettinka
23. aug 2016

@olinka027 nemôže ťa vyhodiť, keby si mala zmluvu na dobu neurčitú ... ale keďže máš na dobu určitú, tá proste skončí a nemusia ti ju predlžovať.
Na materské ale nárok máš, i keď si nezamestnaná.

olinka027
autor
23. aug 2016

@mima4 áno, už som to pochopila.. bohužial, nevyberala som si termín materstva.

christine27
23. aug 2016

@olinka027 to je ok...len musíš tedaa rátať s tým, že oni ťa nevyhodili ... veľa šťastia prajem a veľa síl 🙂

gapa
24. aug 2016

@olinka027 súhlas s tu napísaným. Len si daj bacha, že treba dať prihlášku na soc.poistovnu, aby si bola dôch.poistená štátom odo dna pôrodu, do 45dní od pôrodu. Môžu ti tvrdiť, že až odo dna po ukončení poberania materského, ale to platí len ak by ti trval prac.pomer, čo ti nebude trvať (sú tam 2podmienky, poberanie materského + trvanie povinného poistenia zamestnanca). Ako dátum začiatku poistenia daj dátum narodenia dieťaťa. Prihlášku si skopíruj, na kopiu daj potvrdiť prevzatie pečiatkou soc.poistovne a založ.