Predĺženie platnosti potvrdenia protilátok

18. apr 2021

Ahoj , pocula som ze ak ma niekto papier o prekonani covid na zaklade protilatok tak ze sa doba platnosti predlzuje z povodnych 90 dni na 180 dni , citala som tiez o tom aj clanok ale nikde ten clanok uz neviem najst a dnes mi to vravela aj znama . Viete mi prosim povedat ci je to tak naozaj ? Vraj ano ale preistotu sa potrebujem utvrdit dakujem

katka13katka
18. apr 2021

Áno platí to

mogaa
18. apr 2021

tých 180dní platí momentálne po prekonaní ochorenia, ale ty nevieš kedy si vlastne ochorenie prekonala.....nemáš ani pozitívny certifikát ani sms o pozitivite....takže ak máš len potvrdenie o protilátkach toto zákonite nemôže platiť 180dní lebo ty nevieš či si ochorenie prekonala pred mesiacom alebo pred 3mesiacmi....

matkahelka
18. apr 2021

@mogaa doteraz na zaklade testu na pritomnost protilatok obvodaci uplne bezne vystavovali potvrdenie na 3 mesiace. aj moja dcera to tak ma. a nikto neskumal, kto kedy ochorenie prekonal. vo vyhlaske je uvedene, kto bol pozitivny ag, pcr alebo ma pozit.protilatky ma vynimku z testovania

autor
18. apr 2021

@mogaa praveze mne bolo povedane ze aj niekde o tom rozpravali ze ludia co maju aj teraz papier este platny ze prekonal covid , ma papier z protilatok vraj sa to predlzuje na 180 dni ptreto sa chcem uistit ci naozaj 🙂

matkahelka
18. apr 2021

je to tak naozaj 😉

panelacikova
18. apr 2021

@matkahelka úplne bežne nie. prikláňam sa k
@mogaa vystavovali ho na základe prekonaného covidu a ešte pretrvávajúcich protilátok. a hlavne nie hala bala (jedine, žeby nejaký známy lekár, ale i to podľa mňa dosť riskoval...)

autor
18. apr 2021

@mogaa normalne nam potrvdenie z protilatok a platilo mi to tri mesiace este plati do buduceho tyzdna s tym zevraj sa mi to predlzuje tak neviem

panelacikova
18. apr 2021

@matkahelka aj autorka... nezdá sa vám to ako kravina?

autor
18. apr 2021

A baby prosim Vas , to znamena ze sa preukazem normalne len papierom tym istym co mam z protilatok a nic viac mi netreba ?

matkahelka
18. apr 2021

@panelacikova co konkretne? kravina je kazdotyzdnove testovanie, ktore mame ako jediny stat na tejto zemeguli 🙈

autor
18. apr 2021

@panelacikova nie nezda preco by sa malo

panelacikova
18. apr 2021

@katka13katka však ale tam nemáš nikde v tom článku uvedené, že na základe protilátok!
@matkahelka áno, to súhlasím. testovanie vôbec nespĺňa svoj účel a je, navyše, robené zbytočne tam, kde nie je potrebné a nerobia ho vo veľkom tam, kde by mali (ohniská na pracoviskách či školách). bohužiaľ. toto my nezmeníme. faktom ostáva, že nestačí papier o protilátkach, potrebuješ mať potvrdenie, že si bola pozitívna, v tom prípade do 180 dní ešte môžeš bez testovania vstúpiť do predajne. hoci, povedzme si otvorene, chujovina ako traky, niekto môže mať protilátky totiž 9 mesiacov, niekto iba 2. takže takéto testovania a netestovania sú nespravodlivé, diskriminačné a nemajú žiadnu výpovednú hodnotu...

autor
18. apr 2021

@matkahelka ano ako pisete... je to bezne robi sa to vsade vsetci to navokol tak maju ludia co boli na protilatky tak nechapem ked niekto povie ze to nieje bezne ked sa to robi stake

matkahelka
18. apr 2021

@panelacikova ake hala-bala preboha? dcera mala vysoku hodnotu protilatok, dostala potvrdenie na 3mes. je to uvedene vo vyhlaske, na tlacive, ktore potvrdzuje lekar je koloka "na zaklade protilatok". neviem teda, o com sa tu bavime.

autor
18. apr 2021

@panelacikova palier o protilatkach ktore mam normalne dokazuje aj to ze som bola ppzitivna tym padom som covid prekonala je to normalne papier ze clovek bol pozitivny...a pise sa ze ludia ktory prekonali covid tak sa im predlzi doba platnosti na 180 dni takze to mi vychadza z toho jedine tolko ze sa to predlzuje si myslim

panelacikova
18. apr 2021

@matkahelka o tom, že neviem o tom, fakt. vždy a všade sa písalo, že jediným ukazovateľom na tých 90 dní výnimky je potvrdená pozitivita. mala dcéra pozitivitu? ak áno a nepresiahla 90 dní, tak jej mal dať aj bez protilátok potvrdenie. ak prekročila 90 dňovú lehotu a mala dostatok protilátok, áno, lekár mal právo jej podľa vlastného uváženia vydať ešte potvrdenie. či už na mesiac-dva-tri, to netuším, to zrejme ostalo na posúdení lekára. ale iba na základe protilátok, tak o tom teda neviem. a to sa o covid zaujímam vyše roka... možno mi niečo uniklo, netuším. autorka: papier ti to môže hovoriť, hlúpe vyhlášky hovoria niečo iné. momentálne tú najnovšiu neovládam, faktom je, že keď sa jednalo o tých 90 dní, tak od POZITIVITY, respektíve od ukončenia karantény, ale po dokázateľnej pozitivite... čiže nestačil ti vtedy nejaký papier na protilátky, aspoň ja som to tak z vyhlášok pochopila..

mogaa
18. apr 2021

@matkahelka no protilátky môžeš mať 5 a aj 30 - stále sú to protilátky že si ochorenie prekonala....tých 5 ale znamená že covid už môžeš dostať aj hneď a tých 30že aspom najbližší mesiac dva je malá pravdepodobnosť že ho dostaneš....takže ano, je to blbosť....ak už, tak sa k tomu mali vyjadriť odborníci a stanoviť hranicu koľko protilátok musí mať daný človek aby mal výnimku z testovania na 180dní....ale zase je to rovnkaá blbosť ako keď má výnimku bezpríznakový človek že sa tiež nemusí testovať 180dní, lebo do mesiaca môže covid mať opäť kedže nemusí mať protilátky vôbec

zuvelyn
18. apr 2021

Ja súhlasím s
@panelacikova . To s tými protilátkami je podľa mna nezmysel, ja som prekonala covid začiatkom decembra a minulý tyzden som bola na protilatkach, ktore stále mam
Podla tejto logiky by som mala mať výnimku nie do juna ale az do októbra. A tak stále dookola. Mam nastudovanu vyhlášku a nic o protilatkach sa tam nepíše (alebo ja som si možno iba nevšimla) vsade sa operuje s 90 dnami od pozitívneho testu na Covid.

matkahelka
18. apr 2021

@mogaa to je co za blbost, ze bezpriznakovy ma malo protilatok? to si kde vycitala? ja som bola bezpriznakova a mam 8x tolko protilatok ako moj svagor, ktory prelezal 2tyzdne s vysokymi teplotami. ved vyska protilatok absolutne nezavisi od toho, aky mal clovek priebeh.
@zuvelyn na konci vyhlasky mas tlacivo, ktore ti lekar potvrdi, na zaklade coho mas vynimku. jedna z moznosti "na zaklade protilatok". mam susedu sestricku u pediatra, vystavovali to uplne bezne, kedze rodicia deti nechceli dat testovat, avsak decka zjavne covid prekonali, kedze mali protilatky

matkahelka
18. apr 2021

ja zajtra volam pediatricke. zavolaj aj ty svojmu lekarovi. vidis aj v tejto diskusii, ze kazdy ma ine info. ja pisem z vlastnej skusenosti a zo skusenosti svojho okolia. myslim, ze drviva vacsina ludi pojde na ptotilatkovy test aj opatovne, len aby tu vynimku opat mala, kedze to nezmyselne testovanie uz ide na nervy kazdemu

autor
18. apr 2021

@matkahelka ano myslim si ze urcite :D z kazdej strany pocuvam ako idu zase na protilatky a pddobne len aby nemuseli ist na testovania lebo to uz je aj na kona vela ...vyskusam aj ja teda zavolat uvidim no co povedia dakujem

panelacikova
18. apr 2021

@matkahelka a bola tá tvoja dcéra teda pozitívna v minulosti alebo nie?

matkahelka
18. apr 2021

@panelacikova ak by nebola pozitivna, odkial by mala hodnotu protilatok cez 200 ? 😉

zuvelyn
18. apr 2021

@matkahelka ale ja nehovorím o tlačive, ale o tom co sa pise vo vyhláške samotnej. To su (žiaľ) dve rozdielne veci. Mne je to úprimne jedno, len proste podla mna to nedava zmysel absolútne žiadny 🤷🏼‍♀️ uvidíme co a ako schvália v stredu.

panelacikova
18. apr 2021

@matkahelka tak potom je to vyriešené, píšem o tom v príspevku o 17:09 🙄🙄 áno, dcéra ak má dostatočne vysoké hladiny protilátok, môže dostať potvrdenie PO PREKONANOM COVIDE... a je už na lekárovi, na koľko dní ho dá. podľa aktuálnej hodnoty to robia a podľa rýchlosti poklesu. lebo keby to robili len tak, na základe jediného údaju (a to iba protilátok, aj to len raz odobratých), tak ho nemôžu takisto dať na nejak extra dlho... sami by si, s prepáčením, srali do úst....

panelacikova
18. apr 2021

@zuvelyn však ale už to vysvetlila. jej dcéra má prekonaný covid, vysvetlenie je na svete.... ja tu celý čas tvrdím, že ak nemala potvrdený covid, tak podľa vyhlášok určite nestačí papier s protilátkami. a budú sa tu so mnou hádať...

panelacikova
18. apr 2021

@matkahelka a aké boli referenčné medze? je rozdiel medze od 0 do 1, od 0 do 20 alebo od 0 do 200. čo labák, to môžu mať vyhodnocovanie v iných jednotkách 😉 moja dcéra mala napríklad prekonaný v októbri a vo februári hodnotu 5,7, ale spodná hranica bola číslo 1. tzn., že mala ešte takmer 6-násobnú hodnotu protilátok oproti tomu, čo reálne potrebovala na ochranu...

matkahelka
18. apr 2021

@panelacikova ale kazdy, kto protilatky ma, predsa covid prekonal. odkial by tie protilatky inak mal? na to velku logiku nie je treba. refer.hodnota bola nad 11, dcera mala 245. bolo to 2mes.dozadu.

matkahelka
18. apr 2021

@panelacikova potvrdeny covid dcera nemala