Prechod z pandemickej OČR na normálnu

ketrina21
3. feb 2022

Ahojte, prosím poraďte kto sa tomu rozumie.Od tohto utorka do piatku je zavretá naša škôlka kvôli karanténe.Od pondelka by sa mala zase otvoriť.Od utorka mám pandemickú očr.
A otázka znie, za prvé či si tam mám rátať aj tento víkend, keďže normálne škôlka je zavretá cez víkend.?
A druhá otázka , malému začína tiecť sopeľ 🤦 Keby som potrebovala, môžem od pondelka prejsť na klasickú Očr ku?
Dúfam že som to napísala zrozumiteľne 🙃

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alenah31
3. feb 2022

@ketrina21 v tomto prípade sa pandemická očr na víkend nebude vzťahovať. Karanténa bola skrátená na 5 dní čo je utorok-piatok. A keďže sa takéto "uzávierky" škôl a škôlok hlásia na SP - budú vedieť, že cez víkend to neplatí. V pondelok - ak budeš potrebovať môžeš v pohode na klasickú očr.

arasidka123
3. feb 2022

@ketrina21 pandemickú predsa od nového roka zrušili...aspoň čo ja viem .

zuzanaete
3. feb 2022

@arasidka123 Zrusili pandemicku pn, nie pandemicku ocr. Toto este niekedy minuly rok. A od januata je zruseny pandemicky rodicak. Pandemicka ocr funguje dalej.

ketrina21
autor
3. feb 2022

@alenah31 ďakujem,presne som si aj myslela že to tak bude.A vieš mi aj povedať prosím ťa,ako sa táto pandemická Očr vypláca? mám už vypočítanú sumu za jeden deň ešte cca rok dva dozadu,keď boli zavreté všetky škôlky,tak by ma zaujímalo či je to tam niak percentuálne,alebo dostanem normálne že 4x15€ dajme tomu.lebo teraz mi to vychádza len 4 dni, predtým to tak málo nikdy nebolo...

arasidka123
3. feb 2022

@zuzanaete tak v Tom majú pekný chaos, lebo keď som riešila teraz svoje deti že idem na pandemicku ocr tak už povedali že nie je... PN viem hej že od decembra zrušili ..

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alenah31
3. feb 2022

@ketrina21 vypláca sa tak ako pred tým 55% z DVZ. Ak ste ale mali za rok 2021 vyšší príjem ako v období predtým podajte si novú Žiadosť o znovu rozhodnutie ošetrovného, tu máte link, formulár je v treťom odseku - inak Vám bude vyplatené ošetrovné v sume a spôsobom ako pretým:
https://www.socpoist.sk/aktuality-zvysenie-pand...

elanor
3. feb 2022

@arasidka123 to ti kto povedal taku hlupost? A ked uz, sak mas svoj rozum, tak otvoris stranku SP a zistis, ze pandemicka OCR v pripade zatvorenej triedy/skoly/skolky stale plati. A treba argumentovat a zariadit sa.

alenah31
3. feb 2022

@arasidka123 pokiaľ bola škola/škôlka zatvorená - pandemická očr je. Ak boli pozitívne alebo v karanténe iba Vaše deti a škola/škôlka otvorená - nejde o pandemickú, ale karanténnu očr - vypisuje ju Dr. Osobne v tom nevidím rozdiel - ale SP áno, majú v tom riadny bordel.

ketrina21
autor
3. feb 2022

Pandemická Očr určite funguje, včera som kvôli tomu volala priamo na sociálku

ketrina21
autor
3. feb 2022

@alenah31 ďakujem,idem si to podať,a keď mi to zamietnu tak mi proste len vyplatia sumu tak ako doteraz?

elanor
3. feb 2022

@ketrina21 do piatku mozes byt na pandemickej OCR, ak by dieta medzitym bolo chore, a teda nechas si ho doma, tak pondelok zavolas detskej dr., povies co je vo veci a poziadas o klasicku papierovu OCR. Len potom nezabudni na konci februara poslat k tej pandemickej aj cestne vyhlasenie.

alenah31
3. feb 2022

@ketrina21 prečo by ti to mali zamietnuť? Ak si mala v r. 2021 príjem normálne ti to prepočítajú.

elanor
3. feb 2022

@alenah31 a vsimla si aj to, ze OCR prehodnocuju k 31.12. a 30.6.? Lebo minule som to citala, je to tak tak zvlastne pisane. A ak to fakt budem chapat doslovne, tak aj ked teraz sa posle ziadost o prehodnotenie, tak akakolvek ocr do 30.6. pojde po starom, a nove prehodnotenie bude po 30.6. najblizsie.

alenah31
3. feb 2022

@elanor nie - prehodnocuje sa k roku 2021 - podľa toho, ktorú z možností zaklikneš nakoľko teraz môžeš aj k 31.12. - prvý krát sa to nedalo. Kolegyňa už posielala formulár a dávala prehodnotiť podľa tej prvej možnosti k aprílu 2021 - urobila tak v októbri keď som jej povedala, že má možnosť na prehodnotenie - u nej to bol veľký rozdiel, predtým robila na skrátený úväzok a ošetrovné bolo nízke. Dokonca jej prepočítalo pandemickú očr poslanú a vyplatenú v auguste - za október dostala už výmer po novom a za august jej doplatili rozdiel - to ani nečakala a aj ja som bola prekvapená.

arasidka123
3. feb 2022

@elanor tetka na sociálke 😂 ...preto vravím že v Tom majú trošku chaos

elanor
3. feb 2022

@alenah31 aha, takze inak je to myslene, uz chapem jak.
Ja mam tiez skrateny. Aj som mala. Mam vypocet este z roku 2020 z prvej vlny. vted som mala 6 hod. uvazok, teraz mam iba 4 hod. uvazok, ale zakladna mzda, z ktorej sa rataju odovdy sa mi zvysila, cize je jedno co som za uvazok, lebo odvody sa rataju stale rovnoko, takze by sa asi aj zislo tu ziadost o prehodnotenie poslat k 31.12. a tym padom by to malo platit uz na pandem. ocr za januar...

alenah31
3. feb 2022

@elanor áno presne tak - ona chcela prepočet kvôli októbrovej očr a prišlo jej nejako veľa € a volala tam čo sa stalo - či sa nepomýlili, že nie - cca o týždeň jej prišlo aj listom info zo SP (priznanie dávky), že to prepočítavali k aprílu a vyplatili rozdiel k už vyplatenému. Keďže je rok 2021 už ukončený - je možné žiadať aj k tomuto dátumu. U nej to urobilo na deň rozdiel 9€ - čo je fakt dosť.

fomelka
3. feb 2022

@alenah31 nooo tak to je teda fakt dosť

dzina007
3. feb 2022

ja ked som chodila na tieto pandemicka ocr tahala som ich stale az do nedele. uz ak tak aj tych 5 dni vychadza utorok az sobota. U nas napriklad je jedna skola zavreta dlhsie ako 5 dni. 5 dni je karantena ak je dieta v kontakte ale skola moze byt zavreta aj dlhsie.