Prechod cez hranice Rakúska po 48 hodinách

5. jún 2020

Ahojte,
Zaujíma ma aktuálna téma prechodu cez hranice s niektorými krajinami. Ako to vyzerá napríklad pri návrate z Rakúska? Manžel tam pracuje, je tam viac ako 48 hodín - čo pre neho znamená návrat? Karanténa?
Všade sa píše, len BEZ OBMEDZENÍ ... nikde to nie je špecifikované.
Ďakujem

3009
5. jún 2020

Ak bez obmedzení tak bez obmedzení.

dadka555
5. jún 2020
Používateľ dadka555 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od dadka555.

Pozrite na FB skupinu Slováci v Rakúsku

elenajezova
5. jún 2020

Podľa mňa po návrate po čase dlhšom ako 48 hodín z Rakúska na Slovensko znamená karanténu. Aspoň ja som to tak pochopila.

jeanne14
5. jún 2020

Od dnešného rana, od 8:00 bez obmedzení. Čiže bez karantény - statnej či domacej.

autor
5. jún 2020

@jeanne14 áno, už som to pozerala v TV. Ale stále mám otázku. Dnes išli pracovne do Nemecka (majú potrebné papiere) ... vrátia sa z Nemecka do Rakúska a týždeň ešte budú v Rakúsku pracovať ... podotykam že žiadna hraničná kontrola ich nekontroluje na hranici Nemecko-Rakúsko. Pri príchode domov karanténa na SR?

jeanne14
5. jún 2020

Čítala som na fb dnes xy prípadov kedy takto prišli z Nemecka domov na SK bez karantény. Nemecko ma hranicu s Rakúskom zrejme otvorenú, bez kontroly čiže by sa v pohode mali dostať.

sovica
5. jún 2020

No neviem, tu je písané, že je stále v platnosti tých 48 hodín. Ináč asi domáca karanténa. Mrknite tu: Obmedzenia na hraniciach
https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/obmedzeni...

jeanne14
5. jún 2020

@sovica zrejme ešte nepozmenili. Kamoska sa včera dala v AT testovať, 190€ test, a dnes ráno chudinka dostala sms z agentúry že od dnešného dňa bez testu atď v pohode domov.

3009
5. jún 2020

Bez karantény

sovica
5. jún 2020

@jeanne14 Sorry, práve som to našla na HN. Tak to je super👍
Pre zadávateľku príspevku info tu: Hranice s Rakúskom a Maďarskom sa úplne otvorili, oznámil Matovič
https://slovensko.hnonline.sk/2158879-hranice-s...