Praca nadčas

29. apr 2021

Chcela by som sa opytať, či Vam može nadriadeny rozpiusať smeny, tak, že by presahovali 50 hiodin naviac mesačne. Pracujem na 12 hodinove smeny. Veduca dala kolegyniam dovolenku a mňa rozpisala do smien tak, že mam za maj mať odpracovanych157,5 hoidin a ja ich podľa smien budem mať 214hodin. Hodiny nadčas riešia nahradným voľnom, už teraz mam z toho hrôzu, ako to zvladnem.

anjelicek26
29. apr 2021

Myslis 50h v tyzdni? U nas mame priamo v zmluve 40h/tyzden + max. 5 h nadcasov, viac nemoze zamestnavatel pozadovat. Toto treba odmietnut.

autor
29. apr 2021

50 hodin naviac v mesiaci.

lavienocka
29. apr 2021

Ja som tak mala viac krát v predošlej práci okolo 220 hodin mesačne a bolo to vtedy keď si brala kolegyna dovolenku alebo marodovala a bolo to veľmi náročné ale musela som. A robila som už aj tak, že 2 týždne bez prestávky 14 dní dvanástky ale skoro ma porazilo a tiež ma prinútil zamestnávateľ.

judar
29. apr 2021

Drz sa toho co mas v zmluve, lebo dnes je to trend aby kazdy s kazdym vyd*rbaval este aj nadramec...s moju znamu takto minuly tyzden sa snazili vyd*bkat rozpis na 8 hod a 1x tyzdenne 12 a zrazu z jednej 8cky bola hned dvanastka, apelovala ze dobre odrobi ale pod podmienkiu zrusenia ten napisanej...takze ak si vazis sama sama seba drz sa toho aku mas zmluvu a nebechaj so sebou zametat lebo ked prilis povolis tak ta budu zneuzivat casto nadramec