Pozvanie cudzinca na Slovensko

jankanakoniku
16. feb 2013

ahoj, potrebovala by som poradit ako mam napisat pozyvaci list pre priatela ked ho chcem pozvat na sk. uz som bola na cudzineckej policii a co vsetko potrebujem uz viem, len mam trochu problem ze ako sformulovat pozyvaci list, kde ma vraj stat ako sme sa spoznali,ako dlho sa pozname,preco sem ma prist atd... priatel je z egypta,tak by som chcela napisat poriadne presvedcivo ten list aby mi ho sem pustili. za rady vopred dakujem.

trish31
16. feb 2013

@jankanakoniku neviem ako je to na SVK,skus sa spytat na policii.Mne pisal priatel pozvanie do Kanady,a bola to normalne hlavicka,jeho udaje,a potom len ze je moj priatel,pracuje tam a tam,byva tam a tam a ze sa za mna zarucuje a zada,aby mi dali viza na najdlhsiu dobu ako sa da.Poprial prijemny den,stastny novy rok a to im stacilo.

kuwait
17. feb 2013

priprav sa na to ze ak vam viza daju budete sa chciet vziat budete musiet ist n cudzinecku policiu na pohovor .Oni budu zistovat ci jemu nejde iba o to ako zostat v EU cez teba.Budu sa vas pytat na sukromne veci aby zistili ci ste naozaj par,ci nejde len o papiere na pobyt.2 nespravne nezhodujuce sa odpovede a mas problem

jfd
17. feb 2013

@jankanakoniku mě psala teta z Améru, jak už tu bylo napsáno že její hlavička, že mě zve od do za účelem návštěvy jí a sestřenice a bláblá s tím, že ubytování mám u ní zajištěno a vezmu si ssebou kapesný v hodnotě nevim kolik... A Amíci pak ještě zjišťovali, jestli mám účet a jiný závazky, esi sem jako nespálila mosty a nechci tam zůstat.

talula
17. feb 2013

suhlasim s trish31 ale treba tam aj uviest, kde sa bude za tu dobu byvat, ci bude mat prijem alebo pracu - teda ze z coho bude zit, ten cas kym je tu... Spytaj sa notara, ten ti poradi lepsie 😉

slaviq81
17. feb 2013

@jankanakoniku tak ako pises formalny list - vpravo hore tvoje meno, adresa, pod tym datum, nizsie vlavo adresa velvyslanectva, pod to VEC, dalej oslovenie a text - udaje o tebe (meno, datum a miesto narodenia, adresa ,cislo OP), koho pozyvas (zasa meno, datum a miesto narodenia, bydlisko), za akym ucelom pozyvas, na ako dlho (od-do) A dalej, kde bude byvat a co vsetko si on zabezepci a co mu zabezpecis ty (byvanie, zdravotne poistenie, cestovne naklady...) No a zaverecna formulka s podpisom (podpises u notara). A kedze nejde o rodinneho prislusnika, tak musis s pozvanim na cudzinecku policiu.

viva2
18. feb 2013

keď si už bola na cudzineckej polícii, museli ti dať aj "žiadosť o overenie pozvania" - tam vypisuješ údaje mená, r.č., adresy .... a len jediná kolonka účel pobytu ... napíšeš, prečo ho pozývaš napr. obchodné jednanie. Tvoj presvedčivý list tvojou rukou napísaný ich nebude zaujímať. To prídu osobne k tebe domov a riadne ťa vyspovedajú, zamotáš sa, zaklameš, nebudú sedieť odpovede, dovidenia. 😖

jankanakoniku
autor
18. feb 2013

zatial dakujem za info

zitaje
19. feb 2013

@jankanakoniku hlavne si zisti, ci musis mat pozvanie overene policiou, alebo staci notarom. Z vlastnej skusenosti viem, ze nestaci pytat sa na policii, lebo tam ti budu tvrdit, ze treba pozvanie overene policiou a NEMUSI TO BYT PRAVDA!!! Odporucam skontaktovat sa s konzularnym oddelenim danej krajiny (slovensky konzulat), zavolat tam a tam ti povedia, co treba. Vela stastia a pevne nervy...

majnona
14. dec 2013

dobrý večer, chcela by som sa spýtať či má niekoto skúsenosti s pozvaním alžirčana na slovensko

rony185
8. jan 2014

majnona ako to dopadlo s tym alzircanom?

00terezka00
5. feb 2014

Dievčatá, spomínate si na otázky, ktoré Vám kládli na tých pohovoroch ? ja som na prvom pohorela, nevedela som dátum narodenia svojich "skoro" svokrovcov, tak by som chcela vedieť, čo také sa ešte môžu pýtať, Ďakujem 🙂

veronika1340
22. jún 2014

prepáčte chcem sa spytať ako mam napisať pozyvaci list pre cudzinca poradte mi prosím

birtanem1989
14. aug 2014

ahojte

birtanem1989
14. aug 2014

ahojte ja to akurat vybavujem ...manzela pozvem z turecka,,,,dostanes na cudzinejckej formular na pozvanie to treba vyplnit a rucne este napisat pozvanie ....napr...pozyvam menovaneho.....preco...v akom kontakte ste ...co tu b ude robit.....na kolko ho pozyvas...ci ma zabezpeceny trvaly pobyt ked anoo tak kde....musis mat okolo 3500 eur na konte a z banky treba potvrdenie.... treba 33 eurovy kolok a jeho udaje ako aj sobasny list ke mate...a z vstkeho fotokopia ako aj jeho pasu...a ked to vsetko mate po dvoch tyzdnoch by sa vam mali ozvat cci ho sem pustia alebo nie.....dufam ze som vam pomohla

tuttus1989
14. aug 2014

Aj ja akurat pisem Ten List

ismahan
6. sep 2014

Dievcata ak chcem pozvat tunisana na slovensko ...nie za ucelom aby tu dostal trvale bydlisko ani obciabstvo ale len ako vylet .. neziada si obcianstvo ...to znamena ze sa musim s tym formularom a s tym listom obratit na cudzinecku policiu ? A to aj v tomto pripade musim mat 3500 eur ?? Ked tu nejde ziadat obcianstvo iba vylet ? Poradte mi prosim ... Dakujeeeem 🙂

kocurskk
7. nov 2014

Dobry den. Chcem pozvat kamaratku z ruska na slovensko uz si piseme dlhsiu dobu bude mat okruhle narodeniny tak ju chcem prekvapit a pozvat na slovensko co vsetko potrebujem k tomu ? Poradi mi niekto? Dakujem.

ushuaia
7. nov 2014

@kocurskk najlepsie sa obratit na ministerstvo zahranicnych veci...dostanes presne info... 🙂

prati
23. nov 2014

ahojte, chcem pozvat svojho snubenca na sr za ucelom svadby, nakolko sme sa rozhodli zobrat sa v mojom rodnom meste. takze sa chcem spytat ci mam do pozyvacieho listu napisat, ze je to za ucelom svadby ci len na navstevu? bojim sa, ze ak napisem, ze je to za ucelom svadby, bude to vacsi problem... dakujem

helenreffaie
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
juya
22. sep 2015

@helenreffaie To je strasne! To su uplne vymleti???! Ved je to snubenec => uz ste sa videli nazivo, aj si predlozila dokazove dokumenty, fotky atd., nie? Alebo ako si zdokladovala vas vztah? Ak sa smiem spytat, kolkokrat a ako dlho ste sa videli, kym si ho pozvala? Ja potrebujem zorganizovat to iste :(

Ako ste to nakoniec vyriesili? :/ Aj sa bojim opytat

juya
23. sep 2015

@kuwait Ahoj Kuwait, prepac, mas skusenosti s pozvanim cudzinca? Ak ako zena pozyvam na navstevu na Slovensko svojho snubenca, nezamietnu to na mieste len kvoli podozreniu ze sa vezmeme? A je vobec legalne zosobasit sa na viza, ktore by dostal ak by to s Bozou pomocou schvalili? Ja mam pocit ze toto uz vobec nie je demokracia, ale tyrania 😝 Dakujem

ajus41
15. okt 2015

Ahojte vsetci obraciam sa na Vas lebo si neviem dat rady pomozete mi prosim?? tak najprv kde si mam stiahnut ZIADOST O OVERENIE POZVANIA PRE CUDZINCA??? DALEJ UZ MATE S TIM NIEKTORA Z VAS MILE DAMY SKUSENNOSTI?
JA POTREBUJEM TOTO POZVANIE VYBAVIT PRE MOJHO ALZIRSKEHO SKORO MANZELA PROSIM AK MATE HOCIKTO PODOBNE SKUSENNOSTI BUDEM SA TESIT KAZDEJ POMOCI PRETOZE JE TO DOST NAROCNA VEC TOTO POZVANIE
OZAJ STACI TO BYT OVERENE NOTAROM ALEBO TO MUSI BYT POLICIOU OVERENE?

CMUKY ADA

ajus41
15. okt 2015

ze je to za ucelom svadby nepis to ich nemusi zaujimat
povedz ze len na navstevu rodicov

ajus41
15. okt 2015

Ahoj Prosim Ta moj manzel je z Alzirska a tiez toto iste sa snazim teraz vybavit. Prosim Ta vies mi pomoct kde si mam konkretne stiahnut tu Ziadost o overenie pozvania?? kde si ju mozem stiahnut online?
Dakujem Ada

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hameeda
15. okt 2015
vevesh
15. okt 2015

@fidka79 mimo temu - alebo do ktorej krajiny si mozes chodit halabala?? 😅 Kebyze sk nie je v EU, tak do vacsiny ides na viza,pozyvacie listy a co. 😎

ajus41
15. okt 2015

Prosim Ta aspon bud Ticho keby si bola v rovnakej situacii a ako my ostatne takto by si urcite nehovorila. Demokracia tu sice je ale asi je to len slovo pretoze by som skor povedala ze je tu skor nejaky sibnuty komunismus a korubcia.

ajus41
15. okt 2015

@ajus41 pre Fidka 79