Povolenie na studňu

11. aug 2024

Ahojte, viete mi prosím vás poradiť? Je naozaj v dnešnej dobe problém zohnať povolenie na kopanie studne na vlastnom pozemku?

andrea_82
11. aug 2024

Preco problem? Ved daj normalne ziadost s dokladmi na obecny urad a prebehne konanie.

nikasmile
11. aug 2024

Nie je problém.

autor
11. aug 2024

@andrea_82
@nikasmile údajne kvôli ochranárom ze nechcú už schvaľovať doma kopane studne

andrea_82
11. aug 2024

Ochranari a stavebny urad su dve rozdielne istitucie. K nasej studni sa ziadni ochranari nevyjadrovali. Ale asi myslis odbor zivotneho prostredia. Ti mozu dat len vyjadrenie, ale posledne slovo ma stavebny urad.

autor
11. aug 2024

@andrea_82 vybavovala to známa a tej povedali ze žiadosť podať môže ale neschvalia jej to. A teraz som čítala ze pokiaľ je fyzická osoba povolenie dáva obecný/mestský úrad nie odbor životného prostredia tak preto sa pýtam ze ci sa do tých papierov vôbec aj púšťať

autor
11. aug 2024

@andrea_82 a kedy ste to vy riešili? Už dávnejšie?

andrea_82
11. aug 2024

A kto to tej znamej povedal?
Ano, fyzickym osobam povolenie vydava stavebny urad, ktory patri pod obec/mesto.
My sme vybavovali uz davnejsie.

autor
11. aug 2024

@andrea_82 ze vraj na obecnom úrade. A prosím ta ešte sa opýtať keď ste vybavovali to povolenie co vsetko bolo potrebné? A stačilo dat papiere len na obec/mesto alebo bolo treba aj od vodární povolenie atď??

andrea_82
11. aug 2024

Priznam sa, ze si to uz presne nepamatam, ale urcite sme podavali pisomnu ziadost a bol k tomu aj nejaky jednoduchy projekt (aka to bude studna, ako pravdepodobne hlboka, ako bude upravene okolie studne, šachta...). Vodarne sa nevyjadrovali, tie s tym nemaju nic spolocne. Bolo konanie, ktoreho sa zucastnili susedia. Ku kolaudacii studne sme museli dodat podrobny chemicky rozbor vody, ci je vhodna na pitie.

autor
12. aug 2024

@andrea_82 no prave ti susedia budú problém u nás čiže nám to nepovolia :( skúsim sa ísť popýtať na úrad ze co povedia co všetko je potrebné vybaviť. Ďakujem ti za ochotu 🙂

andrea_82
12. aug 2024

Tak, ale to, ze nebudu suhlasit, nemusi znamenat, ze nepovolia. Musia mat rozumne argumenty a ty ked splnis podmienky, tak susedia ti to zakazat nemozu.

autor
12. aug 2024

@andrea_82 dobre vyskúšam teda ten urad. Ďakujem za rady 🙏

andrea_82
12. aug 2024

Za malicko 🙂