Povinné zmluvné poistenie a ZŤP

4. sep 2022

Ahojte... má maloleté dieťa so ZŤP preukazom nárok na zníženie PZP auta? Auto bolo získané z peňazí UPSVaR - majiteľ auta je dieťa.
Ak áno kde o to treba požiadať....

dilino
4. sep 2022

odkedy môže byť majiteľ auta maloleté dieťa. Ved ma zákonného zástupcu rodiča. A nie nemá nárok na zníženie PZP. Možno ked sa menili pravidla ale doteraz to nebolo.

vevesh
4. sep 2022

V poistovni sa to vybavuje. Oni ti na zaklade rodneho listu a ztp preukazu daju zvyhodnene poistenie.

@dilino bolo a je to roky rokuce. Da sa aj tak, ze auto pisane na rodica, poistka na dieta.

luliu
4. sep 2022

@dilino je to úplne bežné, že je majitelom dieťa, keď je ono postihnuté a teda na neho ide prispevok

dilino
4. sep 2022

@luliu vážne že meno dieťaťa na auto. Jasne že ked je to pre dieťa ale auto doklady na dieťa.

luliu
4. sep 2022

@dilino áno, dieťa je majiteľ, všetky papiere sú na dieta

dilino
4. sep 2022

@vevesh to iste len ma zarazilo že doklady na meno maloletého dieťaťa .Ja som si myslela že ho zastupuje zákonní zástupca rodič. Dobre vedieť díky za radu.

vevesh
4. sep 2022

@dilino nie, doklady su/mozu byt aj na dieta. Vsak nikde nie je uvedene, kto moze/nemoze byt majitelom ci poistencom. Len vodicsky preukaz moze mat zdravotne sposobily obcan od 18r.😉

dilino
4. sep 2022

@vevesh no som poučená človek sa učí celý život. Ja som mala tiež postihnutú dcérku ale auto mala od súkromného sponzora tak som to neriešila. Dobré vedieť.

aduskatt
4. sep 2022

Právo nadobudnúť majetok vzniká človeku jeho narodením🙂 jazdiť s ním, samozrejme nebude, ale mať ho môže

autor
4. sep 2022

@dilino
prosím ťa, ak nevieš tak radšej neodpovedaj... ďakujem.

autor
4. sep 2022

@vevesh prosím nemáš vedomosť popr. skúsenosti o koľko perc. je to lacnejšie? či sa mi oplatí ísť do inej poisťovne..
je to dané fixne perc. ,alebo to dávajú od sympatii?

rachel36a
4. sep 2022

Tiez mame auto z dotaciou a na ZTP synceka, ale zlavu nam neposkytli v ziadnej poistovni, lebo PZP musi byt na dospeleho...😭😭😭

vevesh
4. sep 2022

Podla sympatii, nemaju fixne % a nie vsetky davaju zlavu. Treba si obehnut poistovne a dat si urobit ponuku. Nam dala najlacnejsiu ponuku koop....