Potvrdenie o starostlivosti

danka2009
24. apr 2022

Ahojte,
Chcel by som sa opýtať , môžem niekde na úrade alebo niekde dostať nejaké potvrdenie o tom, že sa starám o svoju dcérku? Ide o to, že mám 17 rokov, a dcéru v rodnom liste nemám zapísanú, a k tomu počas tehotenstva priateľka nebola ešte rozvedená, a tým pádom navyše má moja dcéra v rodnom liste zapisaného priateľkynho ex... Keďže sú už v rozvodovom konaní, ktoré neviem koľko môže potrvať, tak potrebujem nejaké potvrdenie o tom, že sa o ňu starám, aby mi mohli v škole schváliť individuálny študijný plán, nakoľko som zatiaľ prerušil dochádzku a v škole toto potvrdenie vyžaduju.

Ďakujem

sisa_s
24. apr 2022

@danka2009 preco si prerusil dochadzku?

sisa_s
24. apr 2022

DNA testy ako potvrdenie otcovstva ste nedavali robit? Neviem si predstavit, na zaklade coho by ti nejaky urad mal vystavit papier, ze sa staras o "cudzie dieta", kedze pravne nie si nikde zapisany

sissy27
24. apr 2022

@danka2009 ak nie si zapísaný v RL ako otec, tak po právnej stránke otcom nie si a nemáš nárok na žiadne “benefity”. Ale tak hádam plnoletá priateľka sa o dieťa plnohodnotne stará a individuálny študijný plán pre teba nie je vôbec potrebný. O tretej si doma zo školy a môžeš jej pomáhať.
@sisa_s DNA testy sú mu zbytočné. Najprv musí exmanžel podať návrh na zapretie otcovstva a následne sa vyrieši uznanie otcovstva tu mladého muža.

danka2009
autor
24. apr 2022

@sisa_s aby som mohol ostať s malou doma, nech priateľka môže isť do práce, keďže ešte ako 17 ročný sa sám o rodinu s finančného hladiska nedokážem...

danka2009
autor
24. apr 2022

@sisa_s žiaľ pre školu DNA nestači...

danka2009
autor
24. apr 2022

@sissy27 písal som vyššie 🙂

sisa_s
24. apr 2022

@danka2009 podla mna by bolo najlepsie to vyriesit sudom, domahat sa urcenia otcovstva, budu nariadene dna testy a dostanes sa do RL... Inak potvrdenie nevybavis, ak napr.skole nestaci len cestne vyhlasenie

sissy27
24. apr 2022

@danka2009 holt priateľka si mala trošku rozmyslieť niektoré veci dopredu, ako dospelá žena 🙄 zatiaľ je vyživovacia povinnosť na pánovi manželovi, ak mu to nevonia, tak nech čím skôr rieši to čo má (rozvod a zapretie otcovstva). Možno by si mohol dostať individuálny študijný plán z iného dôvodu. Prerušené štúdium máš ako dlho?

@sisa_s kým manžel nezačne riešiť, tak sa ničoho nedomôže…

danka2009
autor
24. apr 2022

Ako som písal na súde su všetky veci už podané, len naše súdnictvo dlho trvá no... takže si budem musieť len počkať... ďakujem všetkym

elizabet173
24. apr 2022

@danka2009 prerušiť školskú dochádzku nebol rozumný ťah, ideš na to z opačnej strany, nepoznám inštitúciu, ktorá by ti dala potvrdenie, že sa staráš o dieťa, s ktorým právne nič nemáš.