Potrebuje sestra pri zmene priezviska nové doklady?

14. máj 2022

Sestre bolo zmenené priezvisko, keďže sa hanbila za otcove priezvisko. Dostala úradné rozhodnutie, ako teraz ďalej? Potrebuje nový OP, VP .... . Kam s tým rozhodnutím? Aký je postup? Kým dostane nový OP, starý jej zostane?

pribinak
14. máj 2022

Samozrejme že musí vybavovat nove doklady. Veď má novú identitu. Nezostane jej starý. Dostane takú karticku.

whatever1
14. máj 2022

Určite nové doklady(občiansky, pas, vp, zdravotný preukaz) nahlásiť zmenu priezviska doktorom, v praci, v banke, poisťovni atd... obciansky bude musieť odovzdať a dostane náhradný doklad kým nebude mať nový aj v zdravotnej poisťovni jej dajú zatiaľ náhradný doklad kým nebude mať nový.

autor
14. máj 2022

To vie aj ona, ale kde sa to vybavuje? Priamo na polícii, či kam s tým rozhodnutím?!

fkata
14. máj 2022

Však, OP a VP vydávajú na polícii. Kartu poistenca v ZP. Ak má živnosť, nahlasuje sa aj tam.

nikpa
14. máj 2022

Tam kde si vybavovala terajšie doklady si vybaví aj nové, to by malo byť jasné. Snáď OP, VP ani ostatné doklady za ňu nikto nevybavoval 🤦

whatever1
14. máj 2022

Nový rodný list už dostala? Ten od nej budú vyžadovať, nie rozhodnutie.

autor
15. máj 2022

To som sa pýtala, či treba aj RL? Takže, matrika a potom polícia? Covid pass tiež?

whatever1
15. máj 2022

V prvom rade nech si vyzdvihne rodný list na matrike. S ním a ostatnými dokladmi rovno na políciu a vzp.

gertys
15. máj 2022

Ja som si meno menila a op a vp som odovzdala az pri prevzati novych dokladov. Cize pri vyzdvihnuti novych som pani za prepazkou odovzdala stare a vzala nove. Papier sa dava len ak doklady stratite a nemate ziadne. Prva je matrika rodny list potom zdravotna poistovna a tak doklady 🙂 a samozrejme potom banka a vsetky urady s ktorymi ma nieco spolocne