Potrebuje 8-ročné dieťa pas do Poľska?

grolia
27. júl 2022

Ahojte dievčatá, prosím o radu, chcem zobrať synovca 8 ročného do Poľska do Energyladie... Neviete či potrebujem pre neho pas alebo nejaký dokument od rodičov? Mate nejake skúsenosti?

grolia
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sorciera24
27. júl 2022

@grolia je to zahraničie! všetci potrebujú pas alebo OP s fotkou....aj novorodenci, aj tie deti, čo chces vziat... + pre synovca by som vzala aj splnomocnenie od rodičov....

petamich
27. júl 2022

kazde dieta bez ohladu na vek potrebuje pri vycestovani do zahranicia cestovny doklad s fotkou - OP alebo PAS (mimo EU iba pas) a v pripade, ze cestujes so synovcom, tak idealne splnomocnenie od jeho zakonnych zastupcov, ktore by preukazalo v pripade potreby, ze si opravnena s nim cestovat

zuzkaleng
27. júl 2022

Ak cestujete mimo Slovensko deti musia mať pas

patka06
27. júl 2022

presne ako píšu vyššie + splnomcnenie má byť v poľštine alebo angličtine overené notárom, nájdeš ho na stiahnutie na stránke ministerstva zahraničných vecí

koniarova
27. júl 2022

Áno potrebuje op s fotkou,alebo pas. Ale to už nestihnete zrejme urobiť za tú nižšiu cenu. Ceny do pár dní sú dosť vysoké.

mamamasama
27. júl 2022

Áno, potrebuje. Realita je ale taká, že nikde nikto nič kontrolovať nebude.

nikpa
27. júl 2022

@grolia určite že potrebujú. Deti sa neprenášajú cez hranice ako zvieratá. Ani vlastné a už vôbec nie cudzie.

luliu
27. júl 2022

@grolia ty nepotrebuješ do zahraničia doklady? Prečo by na tom dieťa malo byť inak? Áno potrebujú cestovný doklad, buď pas alebo OP s fotkou. A ako ti tu niekto "múdry" píše, že aj tak nikto nič nekontroluje, to je jedna vec, ale môžete mať nehodu, úraz a tam už kontrolovať budú. Odobratie deti a zábava na ambasáde v hlavnom meste ti asi nestojí za výlet bez pasu

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikaeli
27. júl 2022

V štátoch EÚ stačí občiansky preukaz s fotkou (je lacnejší ako pas). Rodný list nie je cestovný doklad.

belllinka
27. júl 2022

@nikpa aj niektoré zvieratá potrebujú pas 🙂

grolia
autor
27. júl 2022

@jabadabadu prepáč ze nemám takú mozgovú kapacitu ako ty

koniarova
27. júl 2022

@grolia kašli na ne 😁👍

nikpa
27. júl 2022

@belllinka veď práve 🙈😀

laurita285
27. júl 2022

Jasné že ho potrebuješ, poznám takých čo pas pre dieťa nemajú a často sú kadetade v rakúsku za hranicami, ja len čakám kedy sa dietku niečo prihodí a ako to budú potom vysvetľovať, že majú akurát tak zdravotnú papierovú kartičku 😀

matkahelka
27. júl 2022

@grolia KAZDY clovek bez ohladu na VEK potrebuje pas/op s fotkou (vramci EU). aj novorodenec, aj 6rocny, aj 8rocny, aj 106 rocny, aj 108 rocny. este raz, KAZDY! my sme sa vratili pred par dnami z HR a na hraniciach od nas pasy nepytali, ale normalne na odpocivadle v HR sa pri nas zastavili policajti a chceli cestovne doklady. pasy pozreli a kedze mala 7-mesacna v aute spala, tak chceli, aby som stiahla okno, aby su stotoznili fotkou z pasu.

nikamia8316
27. júl 2022

@grolia prepáč ale to nemá nič s kapacitou mozgu, to je jednoducho vec, ktorá už platí desaťročia, že pri cestovaní do zahraničia, každý človek musí mať pas alebo op fotkou

grolia
autor
27. júl 2022

Dievčatá ja Vám veľmi pekne dakujem za odpovede, za Vaše skúsenosti s reálnym cestovaním do Polska.

maciatkolulu
27. júl 2022

@mamamasama fakt a to máš odkiaľ? Rakúsko a namatkova kontrola, len tak a co by si povedala? Dobrý deň a? Proste janicko je môj. 🤣👍Inak, ja nerozumiem, vy si neuvedomujete, že je to aj pre ochranu vašich detí? A nie, že sa niekto nudí a buzeraje úbohé matere?

grolia
autor
27. júl 2022

@grolia prajem Vám pekný večer a nejedujte sa toľko, že sa pýtame stále tie isté otazky resp. hlúpe otázky. Každej jednej krásny zbytok večera a ešte raz dakujem

macilaci
27. júl 2022

@grolia 🤦Ježiš Mária zase tie isté otázky? Každý kto opustí SR potrebuje pas, alebo OP. Je jedno či je to 3km či 399km od hraníc.

mamamasama
27. júl 2022

@maciatkolulu pani sa nepýta na Rakúsko, ale na PL a to pendlujeme dvakrát do týždňa,tak to mám z vlastnej skúsenosti ;)

maciatkolulu
27. júl 2022

@nikpa zvieratá pas potrebuju tiež....

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maciatkolulu
27. júl 2022

@mamamasama to ako vážne? Za to, že teba nezastavili, tak akože čo? Kašľať na nariadenia, či ako tomu rozumieť? Pani sa nepýta na Rakúsko? To fakt.... Hmmm, myslím, že akékoľvek zahraničie =pas, či ťa zastavia, či nie. Alebo co, povie, že @mamamasama povedala, že nekontroluju? Ja normálne neverím....

patka06
27. júl 2022

@mamamasama nemusia ťa ani zastaviť stačí nehoda alebo úraz a problém je na svete
Bez cestovného dokladu a v tomto prípade aj splnomocnenia by som do zahraničia nešla

petulda333
27. júl 2022

@mamamasama my sme chodili casto do madarsko,nikto nas nikdy nekontroloval,no nevies co sa moze stat. Staci nehoda,uraz a uz je problem. A naco riskovat

nikpa
27. júl 2022

@maciatkolulu áno, viem.

martul
27. júl 2022

@mamamasama no realita je taká, že sme dnes boli v jablonke na trhu a cestou späť cestná kontrola a pýtali si doklady.