Potrebuje 7 mesačné bábo pas do Poľska?

zuzana_ilkova
30. júl 2020

Dobry den neviete mi poradit? Mam 7mesacne babo a potrebujeme ist do PL na nakup cca kilometer od hranice, potrebuje maly pas ? Mozme ho zobrat so sebou aj ked pas nema? Nemate skusenosti ?

tatiana1329
30. júl 2020

Podla toho co mi bolo povedane musi mat pas... Nam ked sa dcerka narodila a chceli sme ist do Rakuska len kusok od hranic na nakup museli sme jen urobit pas a mala 3 mesiace... Alebo niekde tu baby spominali nejaky OP pre deti, to uz sa informuj ktore sa viac oplati ale ja by som detom OP nerobila, rovno sme im robili pas...

ckatka
30. júl 2020

Áno nesmie prekročiť hranice bez pasu. Môžte mat veľký problém. Nebolo by jednoduchšie nechať ho s niekym doma kým nákup vybavíte? Ved keď je to tak blízko...hádam tam nebudeš celý deň.

damtiporiti
30. júl 2020

Aj kilometer od hranice je stále zahraničie, takže áno treba pas. Samozrejme niektoré ti tu asi budú písať, ako chodia a v pohode, lebo ich ešte nezastavili. Ale chceš to riskovať?

zuzana_ilkova
autor
30. júl 2020

@ckatka byvame dalej od hranice ale ta trznica kam potrebujeme ist na nakup je cca kilometer od hranic respektive na hranici... ano najjednoduchsie by bolo nevhat maleho doma s babkou,ale mam to trosku komplikovane s uspavanim kedze sa este nikomu nepodarilo maleho uspat okrem mna a prezezavaju sa mu zubky 🤯 ... v podstate neviem ci si niekto trufne s nim ostat😁

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzana_ilkova
autor
30. júl 2020

@damtiporiti riskovat to urcite nebudeme, len som potrebovala vediet ako je to s vycestovanim lebo zatial sme taku situaciu este nepotrebovali riesit...dakujem za info 😊

ckatka
30. júl 2020

@zuzana_ilkova poradím ti. Dieťa druhy človek neuspi, lebo dieťa VIE ze si nablízku. Treba dieťaťu pred odchodom povedať (aj keď si myslíš že ti nerozumie), ze potrebuješ ísť do obchodu a dneska bude spinkať s babkou (tetou,....), niekoľkokrát prizvukovat, ze onedlho prídete, rozlúčiť sa, zakyvat z okna a odísť tak aby vás videlo. A babka nech s ním hneď začne robiť niečo čo má rád, jašit sa alebo čo...nech je to proste príjemná situácia.
A VERIŤ im ze to zvládnu neprenasat naňho nijaký stres.

My sme takto chodili večer do kina cca raz do mesiaca a uspavali babka teta alebo kamoška čo nám občas chodila postrazit. Bud uspali na prechádzke v kočíku alebo doma v posteli. Trénovali sme ho od 8 mesiacov. A dnes si gratulujem 😂
Zvládnu to neboj.

smejko25
30. júl 2020

Staci uz aj obciansky pre dieta 🙂

zuzana_ilkova
autor
30. júl 2020

@ckatka no ja sa to tiez snzim s malim trenovat do 6mesiacov mi zaspaval vylucne na rukach (sama si za to mozem), tento mesiac ho ucim na kociar+flasa alebo postielka+flasa+rozpravka...no este stale vyzaduje aspon na 2-3minutky aby som zobrala do naurcia a az vtedy sa uplne upokoji a potom zaspi ked ho polozim...zatial sa mu nepodarilo zaspat v kociari po dojedeni mlieka len tak (on ani v kociari nechce byt ) no dufam ze preningom to snad o mesiac uz dokaze 😁

deti95060810
30. júl 2020

my sme chodili do ČR aj bez pasu - na otočku ale to sme riskovali...

moniccci
30. júl 2020

@zuzana_ilkova stačí už iba občiansky

tosomja
30. júl 2020

Od prvého dňa potrebuje pás, alebo op keď chcete ísť mimo sk. Či 3metre, alebo 1km. 😉

basska_b
30. júl 2020

Musí mať pas, obzvlášť v tejto corona dobe... Do Poľska by mu stačil aj občiansky, teraz už sú aj pre bábätká, no musíte ísť k policajtom s dieťaťom na fotenie. Stojí to pár eur a je to šikovné do peňaženky

nickpick
30. júl 2020

od 1.12.2019 staci dietatu OP v ramci EU, je to lacnejsie ako pas, vygooglite si detaily....

zuzana_ilkova
autor
30. júl 2020

Ano uz viem dakujem 😉

kikulienkadd
30. júl 2020

Ahoj, buď pas alebo OP s fotkou. OP sa vybavuje tiež na polícii,len je lacnejší- za 4,5€ (nezabudni rodný list dieťaťa + svoj OP) a máš ho do týždňa hotový. Vybavovala som deťom na začiatku júla. V celom schengenskom priestore stačí OP- info z polície. Cestu za hranice Slovenska bez dokladu dieťaťa by som neriskovala.

sono2
30. júl 2020

Pas už mala mať dávno. Je to doklad, nesmieš nikde a mi do čiech. A bol kilometer za hranicu. Nás minule stopli v čechách tam, kde už nieje dávno hranica a policajti tam stáli, pýtali doklady. Keby nemáme, no späť a samozrejme pokuta