Posledný závet

smejko0123456
31. júl 2024

Ahojte chcem sa spitat ci je mozne zistit zavet po babke .Pretoze moja sestra ma uz na seba napisany jeden byt po babke a minuly rok tam spekulovali zo zavetom a babka ani nevedela co tam riesia da sa to zistit?dakujem

januska12323
31. júl 2024

Pri dedičskom konaní sa to bude riešiť.

melanta
31. júl 2024

Nie, pokiaľ ten závet nenájdeš u babky doma v skrini, nezistíš, čo v závete spísala. Ak má babka podozrenie, že jej dali podpísať niečo, s čím nie je uzrozumená, oslovte právnika. Závet sa dá aj odvolať.

oslo1
31. júl 2024

Neviem, ako na Slovensku, ja mam tiez spisany zavet. Original som nechala pravnickej firme, kopiu mam tuto vylozenu na policke. Ale u mna sa jedna viac menej o starostlivost a syna v pripade mojho umrtia.

cacianka
31. júl 2024

@oslo1 aj tu je možnosť spísať závet u notára a on ho uloží do centrálnej evidencie závetov. Prístup k nemu iným ludom však je možný až po úmrtí pri dedičskom konaní, takže dovtedy nikto nemôže nahliadnuť. Iba do toho rovnopisu čo je doma.

maranco
31. júl 2024

@smejko0123456 babka môže spísať nový závet, uložiť ho do centrálnej evidencie závetov a potom platí ten posledný

mk1111111111
31. júl 2024

kto na dedičské prinesie závet s neskorším dátumom, ten závet platí, ak má všetky potrebné náležitosti. Ak si babka nie je istá, môže spísať nový a uložiť ho ako píše
@maranco do centrálnej evidencie závetom, tým zruší akékoľvek podpísané pred tým,