Poradíte ohľadom zmeny trvalého bydliska?

nikola9
21. feb 2014

Ahojte mám problém. A otázku na vás, prosím vás tie čo sa v tom vyznate alebo ste boli v podobnej situácii poradte.
Ide o to že som sa odstahovala bola som na ob.urade a podala som žiadosť ktorú oni poslali na policiu kvôli zmene adresy aby som si vymenila obciansky.
Ale problem je v tom že nečakane z rodinnych a osobnych dôvodou tu už nemôžem byť nový občiansky ešte nemám. Pripadam si ako úplný deb*l že sa to celé takto zmiaylo. Teraz mám ísť na tú policiu a požiadať o zrušenie žiadosti alebo na obecný úrad? Alebo na ob.úrad kde som bývala predtým? Neviem si rady :( mali ste s tým skúsenosti? Za každu radu Ďakujem 🙂

vulka
21. feb 2014

Na políciu.

luba28
21. feb 2014

a naco si isla na na urad,..ved ked menim trvaly pobat tak idem na matriku tam kde ho chcem,oni daju potvrdenie,idem na policiu,vybavim OP,...tam kde si si vybavila novy trv.pobyt tak oni atomaticky ta zo stareho odhlasili,....a nazad zase je ten isty postup,....uz zrejme odhlasena si,cize nanovo musis ist na urad tam kde chces mat trv.pobyt,lebo tvoj OP je neplatny odo dna odhlasenia pobytu

janka_r
21. feb 2014

tak ako napísala luba28, zmenila si si trvalý pobyt a máš k nemu aj nový občiansky, ak chceš naspäť starý trvalý pobyt - musíš absolvovať ten istý postup - teda na ohlasovňu pobytu s kópiou LV kde budeš mať pobyt (aj s osobou, ktorá vlastní ten byt, alebo dom) a potom na políciu - inak sa to nedá... nežiadaj zrušenie pobytu ale proste si vybav nový