Poradíte ohľadom kolkov na cestovný pas?

viera1107
16. jún 2014

Ahojte,
neviete ako to teraz funguje s vybavením cestovného pasu ? Treba tam prísť s kolkami 33 € ( pre dospelého 33 € na pas do 30 dní ) alebo berú poplatok 33 € ako hotovosť ? Tiež som nikde nenašla či je vyhotovenie do 30 dní kalendárnych alebo pracovných. 😒
Ďakujem.

matozazzo
16. jún 2014

Ahoj, priamo na policii je kolkomat, kde das peniaze a vyda ti kolky, len musis mat peniaze primerane kolkom. Napr. na 33 E sumu do 50 Eur, zo 100 Eur ti nevyda. No a ci 30 dni prac.alebo kalendarnych tiez neviem, my sme davali robit v PO pas 26.5. a povedali nam, ze sa caka 4 - 5 tyzdnov... :(

nicolle21
16. jún 2014

ja som kupila kolky na poste (bola som tam po zasielku, tak som rovno kupila), ale je tam teda aj ten automat, to mas jedno, hotovost urcite nie..
my sme dali robit asi v polke maja a sms mi pipla v stredu, v piatok som ich bola vziat 🙂 do mesiaca to bolo, ale asi aj zalezi kolko toho maju, lebo ked ja som isla pre pasy tam, kde sa vydavaju doklady, tak fronta na podanie ziadosti bola obrovska ☹

jaaty
16. jún 2014

boli sme vo štvrtok na pasovom v BA V. a platili sme v hotovosti, žiadne kolky.

annalena
16. jún 2014

Pred mesiacom som vybavovala pas v BA, beru normalne hotovost (bolo to tak uz aj pred 2 rokmi, ked som vybavovala pas dcere), najlepsie je mat peniaze presne. Pas bol hotovy o mesiac 😝

gabrielkaa
16. jún 2014

Ahoj, tu v ZA sa nemusia kupovať kolky, dala som hotovosť presne koľko bolo treba - podľa toho koľko treba. Štandardne sa vybavuje do cca dní - za 33€ a mne vždy prišla SMSska už po dvoch týždňoch, že si ho môžem vyzdvihnúť

tichanska1
16. jún 2014

Neviem odkiaľ si, ale v Nitre treba mať kolky a najlepšie už kúpené vopred.

ivetkab.
16. jún 2014

V Košiciach je tiež kolkomat. Takže si pozrieš na tabuli koľko eurový kolok potrebuješ. Naťukáš, vhodíš peniaze a vydá Ti to lístok akože kolok. Je to super. Konečne napredujeme ... 😀

mimik79
16. jún 2014

podla toho co sa tu pise, zalezi od konkretneho mesta a pasoveho oddelenia. Tu v Martine je pasove na mestskom urade a ziadne kolky netreba kupovat, vsetko sa plati hned v hotovosti pri okienku kde vybavujes pas

25daniela
16. jún 2014

Ako pisali predo mnou, je kolkomat v kosiciach, zaplatis poplatok, da ti papier a hned ides vybavit a dni je to kalendarnych 30, bola som davat robit pasy detom, tak ma upozornili, ze maju vela roboty a ze to nemam ocakav skor ako naozaj o 30 dni budu hotove.