Pomoc s vypisovaním pandemickej OČR

anetka212
10. jan 2021

Prosím vás, neviem, či to sem patrí, ale neviete ako je to s pandemicku OCR? Ci stačí len vypísať tie dve tlačivá a poslať sociálnej poisťovni, alebo sa ma ísť aj k doktorke? Ďakujem krásne za odpovede

zuzik307
10. jan 2021

@anetka212 k dr. ist samozrejme netreba...ziadost vypises na nete: https://eformulare.socpoist.sk/sluzby/ziadost-o...

katulienkax
10. jan 2021

Treba vypísať žiadosť a potom ku koncu mesiaca poslať potvrdenie. Iba iba na mail netreba nič tlačiť ani podpísať ani osobne chodiť do socialky a samozrejme nahlásiť do prace aby vedeli

anetka212
autor
10. jan 2021

@katulienkax ďakujem krásne, takže ak chcem od zajtra ocr, tak stačí zajtra vypísať tu žiadosť? A teda ku koncu mesiaca to cestné vyhlásenie?

martinkatinka
10. jan 2021

@anetka212 ano, na stranke socialnej poistovne su tlaciva aj postup ako to urobit.

mandy552
10. jan 2021

@anetka212 ak si uz poberala pandemickú OČR, tak už žiadosť neposielaš, stačí na konci mesiaca poslať čestné vyhlásenie. Najlepšie je použiť formulár na stránke soc. poisťovne.

anetka212
autor
10. jan 2021

@mandy552 ďakujem pekne, prosím vás, ak by sa náhodou pre tiahla táto situácia, ako dlho možno poberať pandemicku OCR?

aiculka22
10. jan 2021

@mandy552 pridám sa aj ja 😉 ak som teda poberala pandemicku očr vlani od marca do konca mája, teraz mi stačí na konci januára poslať čestné vyhlásenie? Žiadosť teda nevypisujem? Tiež som to tak na stránke sociálnej poisťovne pochopila, len som si nebola istá, či nevadí že tá predchádzajúca pandemicka očr bola v minulom kalendárnom roku

mandy552
10. jan 2021

@anetka212 OČR sa môže poberať kým bude vaša škola/trieda zatvorená

mandy552
10. jan 2021

@aiculka22 áno, stačí len vyhlásenie na konci mesiaca 🙂

hradnapani
10. jan 2021

@anetka212 poberat mozes, dokial to bude potrebne - dokial neotvoria skolu. Mozes to aj prerusovat, aj v ramci tyzdna, vystriedat sa s muzom a podobne. Len na konci mesiaca napises cestne vyhlasenie, ktore dni si poberala ocr a ne/pracovala.

anetka212
autor
10. jan 2021

@hradnapani jaj takto, superko, konečne tomu chápem, ďakujem pekne za vysvetlenie😇😇

hradnapani
10. jan 2021

@anetka212 tato pandemicka je dobre nastavena, aj vypisovanie papierov online, aj flexibilita - nieco z toho by sa mohlo niekedy preklopit aj do klasickej ocr, nebola by som proti. Ale ak sa budes striedat napriklad s muzom na pandemickej ocr, tak obaja musite mat podanu vlastnu ziadost a na konci mesiaca podat vlastne cestne vyhlasenie (tak aby tie datumy sedeli).

evinqua
10. jan 2021

Dievcata, ak poslem ziadost vypisanu cez ten formular online, pride mi na email nejake potvrdenie o podani ziadosti?

vikivivi4420
11. jan 2021

Ahojte, prosím vas aj ja by som sa chcela pridat, hlavne o radu, tiez som pochopila ze netreba znovu vypisovat žiadosť ak som bola na očr pandemickej vlani, ale v zamestani ziadaju aby som poslala ziadost este raz aby mali na personalnom nejaký papier o tom ze som na pandemickej očr,, vie mi niekto poradit aky papier im poslať,,,, alebo by vol problem ak by som este raz požiadala o pandemicku očr?! Co robiť?! Vopred ďakujem

evinqua
11. jan 2021

@vikivivi4420 ja som si vytlacila ziadost po podani, to dam potom na personalnom aj s tym cestnym ktore busem posielat, tam budu uvedene terminy cerpania ocr, ak si to uz raz posielala na jar, aj tak mozes este raz poslat ziadost, maju to uvedene aj na webe socpoist

vikivivi4420
11. jan 2021

@evinqua super ďakujem velmi pekne,, len to som chcela vediet ci nebude problem ked to teda podam este raz myslim tu žiadosť