Pomoc - rekreačné preukazy

3. okt 2022

Prosím, v muzovej práci ekonómka mužovi nezobrala žiadosť na príspevok za rekreačný preukaz.
Ze to treba dat do 30 dní
Minulý rok som to dávala v práci ja, a ze to je len odporúčaná doba, že to môže byť do konca roka- u nás to nezoberie lebo je to vystavené na jeho meno.
Tak ako to teda je?
Naozaj je do 30 dní?
Ktorú úrad to ma na starosti, prosím,že by som tam zavolala?

petamich
3. okt 2022

ano je to skutocne tak ako ti povedali

Príspevok môže byť realizovaný:
Priamym zaplatením na základe účtovných dokladov, na ktorých musí byť uvedené označenie zamestnanca, ktoré budú odovzdané do 30 dní od zaplatenia.

autor
3. okt 2022

Áno ale je to možné zobrať to aj po 30 dňoch že zamestnávateľ to zahrnie do daňových výdavkov, čiže to môžu zobrať.

melanta
3. okt 2022

To, že zamestnávateľ to v tvojej firme akceptuje do konca roka, je jeho dobrá vôla. Vyhláška hovorí o tom, že zamestnávateľ má povinnosť to akceptovať v prípade, že doklad predložíš do 30 dní, po uplynutí tejto doby zamestnávateľ preplatiť ti to nie je povinný.

mondolina
3. okt 2022

áno je to do 30 dní.

melanta
3. okt 2022

Pripájam aj štátom vytvorený link, kde nájdeš podmienky a povinnosti. Aby si videla, že mužov zamestnávateľ je v práve.
https://rekreacnepoukazy.sk/

autor
3. okt 2022

@melanta jasne, ale je to možné

melanta
3. okt 2022

Áno, možné to je, ale je to na uvážení zamestnávateľa. Na jeho slobodnej vôli. Povinný nie je zobrať to pod 30 dňoch. A teda je oprávnený odmietnuť.

autor
3. okt 2022

Ôk opýtam sa inak, je nutné že ten kto to dava na žiadosti musí byť napísaný na faktúre ako platca, nestačí že je tam iba ako manzel/manželka?

melanta
3. okt 2022

Toto vyhláška nerieši. Nehovorí o tom, kto musí byť uvedený na faktúre resp. že manželka si nemôže uplatniť poukaz ak je na faktúre meno manžela. Ale tým pádom, že to zákonne vyriešené nie je, má zamestnávateľ možnosť stanoviť si podmienky, že musí byť na faktúre meno zamestnanca. Nebude postupovať protizákonne.

eeffka
3. okt 2022

Ked to tvoja ekonomka vezme tak poziadaj hotel aby vymenili meno na fa na teba, to ze zaplatil manzel ( ale musi to byt manzel nie druh) je ok

mondolina
3. okt 2022

@eeffka
záleží od toho kto to zaplatil, keď sa platilo kartou, musí tam byť uvedený zamestnanec.
u nás nezoberú keď platil niekto iný,aj keď manžel, manželka.

luliu
3. okt 2022

Aj u nás vezmú len do 30 dni, neskôr smola + ten čo žiada, musí byť platca

lady083
3. okt 2022

Musi to zaplatit ten, co si to uplatnuje, aspon u nas. Davala som aj vypis z uctu.

lubmar
3. okt 2022

Aj u nas to musi zaplatit ten, co si to uplatnuje, neakceptuju ma ako manzelku, lebo povedala uctovnicka, ze to by si kazda rodina dala takto preplatit rovnaky pobyt, raz na jedneho a raz na druheho. My ked ideme do Tatier, davame si polovicu pobytu na jedneho s jednym dietatom a druhu polovicu na druheho s druhym dietatom, aby sme boli obaja platci. Aj zalohu tak platime, z dvoch uctov.

ddaassuullaa
3. okt 2022

Ak davam preplatit rekreacny preukaz ja, musim byt platca. Bodka. Preukaz je nutne dat preplatit do 30 dni od navratu. Podmienky su jednoduche, nezaberie to ani 10 minut citania a overenia.

slavkadi
3. okt 2022

autorka - na faktúre je odberateľ tvoj manžel, to už žiaľ neprerobia, ibaže by ju vystornovali a vystavili novú na tvoje meno. A platba môže byť od ktoréhokoľvek z manželov.

bimbambom
3. okt 2022

Chcela by som sa opýtať , je to moja prvá skúsenosť . Ak mám faktúru na sumu 229€ tak dostanem späť 55% . Dobre chápem ?

mondolina
3. okt 2022
eeffka
3. okt 2022

@mondolina tak nech si dostuduju o BSM, pravidelna otazka na skoleniach

mondolina
3. okt 2022

@eeffka
odovzdám

bimbambom
12. okt 2022

Ešte by som sa chcela opýtať . Rekreáciu som mala 25.9. , všetko som dodala do konca mesiaca . Kedy mi to príde uhradené ?

slavkadi
12. okt 2022

@bimbambom v najbližšej vyplate

bimbambom
12. okt 2022

@slavkadi pre ujasnenie , nie v septembrovej , ale v októbrovej . Čiže až v novembri 🙂 tak ?

derdia
12. okt 2022

Ma sa do dat hned ako prides z dovolenky. Ked chces tie peniaze. Ked to clovek zbytocne natahune tak to dopadne tak ako to dopadlo.

autor
12. okt 2022

Ženy dá sa to, ale musí byť dobrá vôľa zamestnávateľa.

slavkadi
12. okt 2022

@bimbambom v septembrovej, ak to stihli nahrať, neviem kedy máte uzávierku podkladov k výplatam.

bimbambom
12. okt 2022

@slavkadi aha , no to netuším , ale v septembrovej to nebolo .... Nevadí , zavolám asi hospodárke 🙂