Poisťovňa potrebuje výpis z účtu z mojej zdravotnej poistovne

aki100
13. máj 2021

Ahojte minulý mesiac som bola na operácii a 6 dní v nemocnici.
Keďže mam uzatvorenú životnú poistku aj na takéto úkony s pomocou referentka mojej poisťovne sme spísali poistnú udalosť a odoslali tam všetky lekárske správy.
Poistovna mi dnes napísala mail ze odomna potrebujú výpis z účtu zo zdravotnej poisťovne od roku 2009.
Nie je to nejaká blbosť? Stará zmluva, ktorú som u nich mala mi skončila v r. 2019 a od októbra 2019 mam zmluvu novú. Tak nechápem načo od roku 2009.
Zadalsie ako postupovať keď tento výpis potrebujem? Mam VšZP a na stránke píšu ze sa da výpis dat len 2 mesiace dozadu. Nemám ani info ktoré údaje majú na vypíše byť. Nemáte niekto skúsenosť? Dakujem

martina1201
13. máj 2021

@aki100 ahoj môj muž si rok dozadu vyžiadal za celý predchádzajúci rok výpis zo zdravotnej poisťovne. Tiež bol vo VŠZP. Neliečia si sa predtým náhodou na to na čo si teraz bola operovana? Možno preto požadujú tak ďaleko do minulosti ak hej.

jolka001
8. dec 2021

@aki100 dobrý deň aj môjmu manželovi pýtajú výpis z účtu zo VšZP od roku 2009 nechápem vybavili ste to?

aki100
autor
8. dec 2021

@jolka001 áno vybavila. Normálne som išla do VšZP a tam mi to všetko vytlačila. Ale bolo toho asi 60 strán a oni to chcú nahrať do systému. Tak som si stiahla appku VšZP a tam cez PC sa to dá vyhľadať a stiahnuť bezplatne rok po roku. Potom som im to nahrala do systému tam kam to chceli, lebo skenovať 60 stran,no ďakujem pekne. A nemusela som ani nikam chodiť