Poistenie v nezamestnanosti z dohody

maraja
28. feb 2022

Ahojte,prosim Vas viete mi poradit,ci poistenie v nezamestnanosti pri dohode o pracovnej cinnosti plati zamestnavatel len za tie odpracovane dni alebo za cele trvanie dohody,ktora bola uzavreta ako dohoda s pravidelnym prijmom?Ide o to,ze mi konci TPP na dobu urcitu,od 1.4. sa budem evidovat na UP a chcem poziadat o podporu v nezamestnanosti,no neviem ci mi vyjde na nu narok,pretoze som 2 mesiace pracovala aj na dohodu a neviem ci sa mi zapocitaju do tych 730 dni ktore potrebujem aby mi narok na podporu vznikol.ak by mi zaratali ak tie dva mesiace dohody tak mam cez 730 dni,no neviem ci sa tam nerataju len tie dni z dohody ktore som odrobila (nebolo to 5 dni v tyzdni).dakujem za odpoved moc 🙏

mirkasmile
28. feb 2022

@maraja to sa rátajú dni, kedy si poistená. Nie odrobené dni, to by tým pádom nemalo vedela ľudí 😀
Pozri si výplatnú pasku z tej dohody, lebo aj z práce na dohodu idú odvody do sociálnej poisťovne.
Pozri si, či máš na nej POISTENIE V NEZAMESTNANOSTI, ak hej, malo by sa rátať aj to 🤔

maraja
autor
28. feb 2022

@mirkasmile myslela som si no chcem si byt ista lebo na soc.poist mi neboli ochotny pozriet ci mi chybaju nejake dni a kolko aby som si ich doplatila tak si to ratam sama no ta dohoda ma zmiatla.pozrela som si pasku mam tam aj PVN teda odhadujem ze to je skratka pre poistenie v nezamestnanosti a mam tam ale taku nizucku sumu lebo napr v jeden mesiac som zarobila len nejakych 300€ tak som nevedela ako to pocitaju....dakujem za odpoved