Pohreb v inom okrese počas zákazu vychádzania

dianabocevova
1. feb 2021

dobrý deň . Chcela by som sa opýtať , či sa dá ísť do iného okresu ohľadom pohrebu ? Ak áno , musí mať pri sebe doklad o tom a aj s negatívnym testom ?

za odpovede vopred ďakujem .

lemra
1. feb 2021

@dianabocevova pohreb patrí medzi výnimky čo som čítala a test da asi oplatí mať pri sebe

majka2307
1. feb 2021

stale ale tiež plati 6 osob :(

nyusika
1. feb 2021

stale plati max sest osob.
pokial nejde o najblizsieho pribuzneho, zo slusnosti by som mieta prenechala tym, co su uplne najblizsi

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majka2307
1. feb 2021

@lubka261 no vadi, teda ak to nie je naozaj velmi velmi blizky clovek ist by sa nemalo. zial situacia je taka :( a ak hladas skulinku ako obist tak samozrejme vies si ju najst. Ide o teba a pribuznych zosnuleho ako zodpovedne sa t tomu postavite....zial. Tiež sme mali nedavno pohreb kde zomrel otec kt mal 4 deti a vsetky boli už vydate/ženatí a mali deti. Ciže sa museli rozdelit kto na samotny pohreb pojde...tak len tolko k tomu

vikusjk
1. feb 2021

@dianabocevova mamka isla na pohreb z TV okr. do Popradu, ale tam isla vlakom. Nik od nej nic nepytal, nazad sa vracala autom s inymi pribuznymi a tiez v pohode, asi mali stastie. Ale test mala pri sebe, rovnako v mobile mala parte ako dokaz, ze sa pohreb kona. Pri kondolencii sa nepodavali ruky, ani sa neobjimalo, len ustne kondolovali.

@majka2307 @nyusika 6 osob moze byt napriklad v dome smutku, alebo v kostole, zalezi, kde sa pohreb kona. Na cintorine ale uz moze byt osob viac, je vhodne, ak sa rozmiestnia tak, ze su medzi nimi rozostupy.

katren
1. feb 2021

@vikusjk u nas nemoze byt ani na cintori viac ako 6 osob vratane knaza....

majka2307
1. feb 2021

@vikusjk u nas tiež bol pohreb v kostole a neskor v dome smutku a nebolo dovolene....knaz nechcel a rodina si nezelala ani kondolencie takže asi tak. Ale ako som pisala kto silou mocou chce tak najde si skulinku a obide nariadenie...je to o nas ludoch nie o nariadeni. A o nasej zodpovednosti. Je to velmi ťažke

vikusjk
1. feb 2021

@katren hmm to mate teda dost prisne, u nas aj rozhlas ked hlasi, ze niekto zomrel, tak dodaju, ze v dome smutku len 6 ludi, ale ostatni sa mozu rozlucit na cintorine. To iste mamka v PP co bola teraz. Tak ale potom je asi lepsie si to vopred zistit, ked sa autorka chysta, ake su podmienky prave tam na mieste konania :(