Pohreb v čase Covidu

vika12341234
5. dec 2020

Dobrý deň môžem sa opýtať ako je to v súčasnosti s pohrebom? Koľko ľudí smie sa zúčastniť?

jany149
5. dec 2020

@vika12341234 my sme mali pohreb 13.11...v dome smútku len 6ti spolu s farárom,ak je cirkevný....ostatní vonku pred domom smútku tuším do 50ĺudí (ale nikto ich nepočítal)s rozostupom 2m...

jany149
5. dec 2020

@vika12341234 zabudla som dodať..kondolovať je zakázané

777januska777
5. dec 2020

@vika12341234 ak cirkevny, tak na omši je v súčasnosti povolená 50% kapacita kostola.

viera77
5. dec 2020

Pred par dňami obcianska rozlucka v kostole, max. 15 ludi dnu, vratane primatorky a hudobneho doprovodu, ale vsetci zučastneni mohli na začiatku prist dnu k truhle. Potom sme boli vnutri len my, ako najblizsia rodina, ostatni cakali vonku.

lenka2813
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eriksonka1234
5. dec 2020

@vika12341234 ja robím občianske pohreby, záleží od toho, aký máte veľký dom smútku. U nás môže byť vnútri 50 ľudí, sachovnicovo sedieť a vonku v rozostupoch stáť môžu ľudia.

deti95060810
5. dec 2020

môj bratranec zomrel pred mesiacom, truhlu nesmeli otvoriť ani najbližším, na pohrebe mohli byť len 6 ľudia, von stáli ostatní...zomrel na coronu, mal 50 r.

denkatn
6. dec 2020

my sme mali pohreb vo stvrtok. pohreb nebol v dome smutku, lebo to je uzavrety priestor, bol v kostole, kde boli listky, aby nebol preplneny kostol len urcitiy pocet, kazdy kostol moze mat iny pocet. vonku na cintorine sme mali byt v rozostupoch, my sme mali rukavice, lebo mama je starsia osoba, ale aj tak chceli niektori kondolovat bez rukavic. tato nemohol byt vystaveny v truhle, lebo posledne dni v nemocnici dostal covid, aj tak by zomrel, lebo mal rakovinu, ale par dni covid urychlil, tym padom bol ale v nejakej kapsule a az potom v truhle, tak sme mu tam dali na truhlu fotku... a vystavili sme na stolik fotky, v ciernych ramikoch, aj zopar fotiek zazitkovych aby aspon nieco mal pekne, lebo farar nedovolil do kostola doniest ziadne veci, ani fotku. nakoniec sme pozvali najblizsich pribuznych na varene vino na dvor miesto karu, kedze restiky zavrete, boli sme chvilu na dvore.