Podpora v nezamestnanosti po skončení materskej

slavicita
7. jan 2016

Ahojte, mám jednu otázku a dúfam, že mi budete vedieť poradiť. V roku 2010 som nastúpila na materskú, keďže sa mi narodil syn. V roku 2013 som plynule prešla na druhú materskú lebo sa mi narodila dcéra. Materská dovolenka mi má skončiť teraz 14.januára, keďže dcéra dovŕši tri roky. Ja som sa ale medzitým zamestnala od 1.4.2015 a pracovnú zmluvu mám do 31. 3. 2016. Chcem sa teda opýtať, či mám nárok na dávky v nezamestnanosti alebo sa mi zrušili práve tou prácou, v ktorej som podstate odrobila jeden rok a po skončení materskej to je vlastne 2 a pol mesiaca. Ďakujem za odpoveď.

inulienka11
7. jan 2016

Myslim ze tou prvou pracou sa ti zrusili.

majusqa77
7. jan 2016

konci ti v prvom rade rodicak a nie materska. A nechapem, preco by sa ti mali zrusit

slavicita
autor
7. jan 2016

@majusqa77 dobre...končí mi rodičák...ja tomu hovorím materská dovolenka po celé tri roky...tak prepáč...keďže som sa zamestnala počas rodičovskej dovolenky a pracovná zmluva mi presahuje aj po jej skončení, tak som v podstate zamestnaná dva a pol mesiaca a všetci mi tu hovoria, že nárok na dávky v nezamestnanosti mám nárok až po odpracovaní niekoľkých mesiacov ( presný počet dní si nespomínam )...nerozumiem sa do tohto tak potrebujem radu..

slavicita
autor
7. jan 2016

@inulienka11 hmmm...toho sa troška obávam...☹

inulienka11
7. jan 2016

@slavicita tak som sa docitala ze musis byt poistena v nezamestnanosti najmenej 730 dni aby si mala narok na podporu.rd sa do toho nezapocitava

majusqa77
7. jan 2016

@inulienka11 rd sa nezapocitava ak ti nebezi pp. Ak si stale v pp dni sa rataju

slavicita
autor
7. jan 2016

@majusqa77 no ja som pred nástupom na materskú pravovala 10 rokov vo firme ale tá počas mojej materskej a rodičovskej dovolenky skrachovala...toho 1.4. som nastúpila do inej firmy a tam mám pracovnú zmluvu uzatvorenú do 31.3.2016..preto teraz neviem, či mám nárok na podporu alebo nie...

majusqa77
7. jan 2016

@slavicita zalezi kedy presne ta firma skoncila resp.tebe pp.

inulienka11
7. jan 2016

Ano zalezi kedy skoncil pp.

slavicita
autor
7. jan 2016

@majusqa77 hmmmm..to presne neviem...bolo to také chaotické..keď som sa išla pred pôrodom dcéry na konci roku 2012 nahlásiť na sociálku nástup na materskú dovolenku, tak som ešte bola evidovaná ako zamestnaná v tej firme, hoci viem, že už tá firma nefungovala...šéf potom prišiel osobne na sociálku, potvrdil, že som tam bola zamestnaná a vtedy aj rovno ukončil činnosť firmy...nemám ani len zmluvu o ukončení pracovného pomeru...takže budem mať veselo na úradoch...☹

inulienka11
7. jan 2016

Od ukoncenia pp mas dva roky aby si si vycerpala podporu v nezamestnanosti.da sa prerusit rd a ist sa evidovat.ale do dvoch rokov.ja som na tom podobne

candii
8. jan 2016

No na toto som sa pytala a mne povedali ze po RD nemam narok na davky v nezamestanosti preto ked mi skonci materska mam rodicak prehodit na niekoho ineho a vycerpat si davky aby neprepadli.. cize asi mate smolu..

slavicita
autor
9. jan 2016

@candii ďakujem...nepotešili ste ma...☹

reksicka
3. jan 2022

Reksicka

Ahojte potrebujem poradit.Chcem dat v praci vypoved po RD.20.3 mi konci rodicovska a rada by som mala maximalnu podporu.Viete mi dakto poradit ako ju ziskat? Dakujem krasne