Podpora v nezamestnanosti - písomné vyrozumenie

28. mar 2022

Dobry den, evidovala som sa na urad prace a chcem sa spytat, ci mi pride domov aj nejake pisomne vyrozumenie o prideleni podpory a aj jej vyske?dakujem.

stastna17
28. mar 2022

ano pride

simonasimka8
28. mar 2022

Ahoj 🙂 Áno príde , mne to prišlo cca do dvoch týždňov od zaradenia. A čo sa týka podpory tak to mi prišlo zo sociálnej asi po mesiaci aj koľko je na deň a to sa násobí počtom dní v mesiaci . Musíš mat ale odpracované nejaké množstvo dní. Na stránke Úpsvr to majú presne zverejnené.

matullienka
28. mar 2022

No keď si sa zaevidovala na úrad práce ešte neznamená, že ti automaticky riešia aj podporu v nezamestnanosti o tu sa žiada zvlášť nestačí sa len zaevidovať. Ak si žiadosť podala tak tuším majú na vyjadrenie 60 dní

jabma
30. máj 2022

@matullienka no to nieje pravda nakoľko na UP vypĺňať kolónku žiadosť o podporu ktorú UP zasiela na SP dnom evidencie keď je vyrozumenie ja to riešim a presne takto to bolo 3.5 som išla pre papier na UR o zarvidovani a 3.5 SP prijala moju žiadosť o podporu . Takže áno žiadať na UP aj o podporu

matullienka
30. máj 2022

@jabma lenže o podporu si vieš požiadať aj sama na sociálnej poisťovni keď máš rozhodnutie o zaevidovaní na upsvar. Teraz to tak riešil aj môj muž, dokonca na sociálnej poisťovni nám povedala, že je to rýchlejšie ako cez upsvar

jabma
30. máj 2022

@matullienka aha tak toto som zas nevedela že je to rychlejsie a už vám prišlo rozhodnutie ? Pýtam sa len koli tomu mne neprišli stále

matullienka
30. máj 2022

@jabma áno prišlo asi po 2 týždňoch

jabma
30. máj 2022

@matullienka tá to bars divne mne stále neprišlo a keď som tam pisala tak mi napísali že majú 60 dni na to ale čo čítam tak viacero ľudom prišlo cca 2 týždne tá neviem či tamnzas nenapíšem abo čo

matullienka
30. máj 2022

@jabma tiež som bola prekvapená nakoľko manžel bol poistený posledné roky v zahraničí a ako rýchlo to prišlo, kvôli tomu zahraničiu sme počítali dlhšie a prekvapili

jabma
30. máj 2022

@matullienka už som im tam pisala tak som zvedavá čo odpisu hi lebo ss mi to zdá dlho niejak aj keď je pravda že zvykli mi prísť peniaze skôr ako vyrozumenie ale teraz mám taký zvláštny pocit no uvidím

kio21
9. sep 2023

@jabma prišlo ty už vyrozumenie? Mne stále nie a to som od 1.7 a 18.7 sp prišli papiere