Podpora a dohoda so zamestnávateľom

lauriinkaa
11. jan 2021

Baby prosím vás, manzel poberá podporu, dohodu mal do 31.12.2020. Zamestnávateľ mu tvrdí, že ho neodhlasil, pritom nepodpisoval manzel nič. Je teraz pri malej doma kedze su škôlky zatvorené. To, že by mal pokračovať ani len neoznámil úradu práce. Čo ďalej? Sme zúfalí že príde o podporu ..

mogaa
11. jan 2021

@lauriinkaa no o podporu príde....stále ne aktívne nemocensky poistený keďže ho zamestnávateľ neodhlásil a je aj na OČR

mogaa
11. jan 2021

@lauriinkaa nech zavolá na UPSvR podporu zrušiť a prihlásiť sa až po skončení OČR a odhlásení zamestnávateľom opäť prihlási na UPSvR.....nech to rieši on, kým ho nevyradia....

lauriinkaa
autor
11. jan 2021

@mogaa on na ocr nie je .. On je doma, lebo poberá podporu..

lauriinkaa
autor
11. jan 2021

@mogaa on mal Len dohodu od 3.12 do 31.12.2020. Ďalej nič nepodpísal ani nikde nebol ..len zamestnávateľ ho neodhlasil zo sociálnej poisťovne z tejto dohody ako by trvala stále. Pritom podpísané nemá nič a ani nikde nebol

marinairickova
11. jan 2021

zamestnávateľ je povinný ho odhlásiť do 8dní..má manžel v ruke dohodu, kde je uvedené, že trvá len do 31.12.2020?

mogaa
11. jan 2021

@lauriinkaa ale súbežne čerpá OČR.....nemôže byť súbežne naOČR aj na podpore - veď to sú 2 dávky, nech to rieši on pokiaľ ho nevyradia oni.....tým že si zruší podporu sa hneď po skončení OČR môže zaregistrovať, ale ak ho vyradí UP tak sa môže najskôr prihlásiť tuším po 3mesiacoch(???)

lauriinkaa
autor
11. jan 2021

@mogaa ale on necerpa žiadnu ocr prepana

lauriinkaa
autor
11. jan 2021

@marinairickova áno ma, a ďalšiu žiadnu nemá

mogaa
11. jan 2021

@lauriinkaa prepáč tým že si písala že je s dcérou doma lebo škôlka zatvorená som si mylne myslela že je na OČR.......

lauriinkaa
autor
11. jan 2021

@mogaa aj som si myslela že to tak vyznie, on je skrátka len doma 😊

mogaa
11. jan 2021

@lauriinkaa potom by mal byť on krytý, teda ak má dohodu o ukončení, chybu urobil preukázateľne zamestnávateľ, nech si kludne zavolá na UPSvR a tam sa popýta.....on v ničom nepochybil...

lauriinkaa
autor
11. jan 2021

@mogaa nemá dohodu o ukončení, len dohodu o pracovnej činnosti,ktorá je od 3.12 do 31.12.2020.. čiže 31 skončila.. A novú nepodpísal