Podpisuje sa žena pri uzavretí manželstva už novým priezviskom?

15. máj 2021

Taka blbá otázka baby, ale zaujíma ma to 😀
Keď sa dvaja berú tak ako sa žena podpíše do toho papiera?
Svojim priezviskom alebo už novým? (manžela)

lvula
15. máj 2021

Uz novym, tak začni trénovať 😉😊

jaskolka
15. máj 2021

Novým

rmm
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petamich
15. máj 2021

novym 🙂 tiez ma to kusok zaskocilo (hoc mi to doma vraveli), mala som ja koza doma trenovat

autor
15. máj 2021

Dievčatá no ďakujem za odpovede... 😀
Som rozmýšľala nad tým, že či vám to tam niekto povie dopredu... 😀 Alebo či to akože každý vie alebo, že sa mám dovtipiť no😀

terezka1947
15. máj 2021

Tak uz mas po slube,cize....novym.

zuzuliennka1
15. máj 2021

@rmm ty si sa najprv podpisala a az tak ste sa vzali?
vtedy by to logiku davalo.
zapisnica do matriky je predsa prave o tom, ze manzelstvo uz existuje - teda sa zena podpise uz priezviskom, na ktorom sa dohodli, ze bude ich spolocne

hettinka
15. máj 2021

Novým. A neboj sa, spravidla to pripomenú.

rmm
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petamich
15. máj 2021

@rmm u nas davas najskor ziadost o uzavretie manzelstva, ta sa podava na MiU a podpisujete sa tam obaja vlastnym menom (toto robite v predstihu, okrem ineho obsahuje informaciu ako sa budes volat po svadbe, ako sa budu volat vase deti - ze budu Kvietok a Kvietkova) a nasledne uz po samotnom obrade sa podpisuje dokument potvrdzujuci manzelstvo (pre matriku) a tam uz novym priezviskom

crazy_lazy
15. máj 2021

Novým. Doma mi akosi nenapadlo potrénovať podpis, tak som tam naškrabala len nejakú čmáranicu 😂

michellemary
15. máj 2021

Novým, u nás to kňaz neveste vždy ešte špeciálne pripomenie. 🙂

autor
15. máj 2021

Ďakujem vám pekne ženy ❤️

diaalex
15. máj 2021

novým 🙂

ankusik
15. máj 2021

Nám to matrikarka povedala pred obradom, ako čo bude prebiehať a aj to, že sa podpisujem už novým - spoločným priezviskom 😉

3petka
15. máj 2021

Mne to ešte preistotu pripomenula sobasiaca pani keď som sa podpisovala...

natalienka12
15. máj 2021

Ja mam napriklad necitatelny podpis. Takze je to jedno.

elementissa
15. máj 2021

Jasne, novym podpisom 🙂 do 10 dni od sobasa sa musis prihlasit na policii kvoli novemu OP, takze podpis uz musis mat plynulo natrenovany.

dmk_1
16. máj 2021

Dakujem za temu! Akurat vcera som o tom rozmyslala, ze ktorym sa podpisem a dobre, ze viem, ze mam nieco natrenovat 🙂