Podozrenie z týrania zvieraťa

15. jan 2024

Dobry den chcem Vas poprosit o radu. Kde nahlasit anonymne podozrenie z tyrania zvierata? Dakujem.

bloger
15. jan 2024

Slobode zvierat

mondolina
15. jan 2024

158 tiež

aweramina
15. jan 2024

dole vypiste link a popiste problem, ak nechcete pre stat zverejnit svoju email adresu poslite mi to v sprave, napisem tam ja, tento tyzden som posielala za troch ludi podnet... https://www.svps.sk/podania21/index.php?page=po...

aweramina
15. jan 2024

a samozrejme ak ide o zivot zvieratu moze policia zasiahnut...a vlastne uz aj inspektori RVSP ale tychto urodzenych panov malokedy zastihnes telefonicky a pracuju od 8-15...

autor
15. jan 2024

@aweramina Prosim Vas ide o to ze sme poculi ako krstny ktory byva na tom istom pozemku ako my bil psa s opaskom. Nevideli sme to ale poculi sme ako ho bije ten psik velmi knucal, zavijal ide o takeho tyranie.

marsmykkok
15. jan 2024

autorka Toto že si nič nevidela a niečo si myslíš neobstojí, najlepšie vidieť na vlastné oči-ideálne viac osôb a možno jedna osoba nie z tvojej rodiny blízkej ale napríklad sused, kamarát čo bude na návšteve, aby to nevyzeralo že máte ako rodina proti nemu niečo alebo muž ak nechce mať doma peklo tak musí pritakávať tvojmu výmyslu, svedecká výpoved blízkej rodiny nemá takú váhu ako výpoved cudzích. Prípadne aj natočiť rovno a mať videodôkaz.
Alebo ísť na to z druhej strany a skúsiť krstného presvedčiť nech dá psa preč ak ho len zlostí ( má s ním výdavky na veterinára, môže tam kde má pes volieru mať napríklad sliepky a z tých bude mať úžitok aj z vajec, proste nejako ho presvedčiť) a nájsť psovi nový domov, môžete mu s tým pomôcť že dáte inzeráty, oslovíte útulky aby ho zdielali a podobne.

aweramina
15. jan 2024

ide o tyranie samozrejme ale musela by si to dosvedcit, ked mi napises ja nemam v tomto pripade problem svedcit, kludne napis.

anita6666
15. jan 2024

Takému lajnu, želám....len jedno!!!! Áno to,čo nenapisem! Choď a zober psíka prec!!!!! Načo čakáš? A opaskom daj tomu lajnu cez vydlabanu tekvicu.

lucinkaboz
15. jan 2024

Treba volat policiu, nenechat to len tak a zavierat oci, da sa zavolat Policia, je to trestny cin
Policia prist musi, da sa povedat ze volate ako anonym, tiez som tak.nahlasila
Ten pes sa branit nemoze, treba mu pomoct a nebat sa

aweramina
15. jan 2024

@lucinkaboz nebat sa...toto je to co na Slovensku chyba, ja este aj ked podavam staznosti za inych aj tak im musim odprisahat, ze urcite ich meno nebude zverejnene atd...a je uplne jedno, ze zviera velmi trpi

autor
15. jan 2024

@lucinkaboz Nemam dokaz toto je problem ze sme to počuli len

aweramina
15. jan 2024

ok zjavne sa mi co i len bojijs napisat cez modry konik, to bude na dlhe lakte, preco si myslis ze ho bil, sprava sa inak k nemu zle? Mate podozrenie ze je zanedbany?

autor
15. jan 2024

@aweramina Nemam dokaz poculi sme to len. Nefunguje to tak ze to preveria? Ze to zviera daju vysetrit veterinarom?

anita6666
15. jan 2024

Volaj políciu!!!!

aweramina
15. jan 2024

videla si toho psa? mas pocit ze kriva? krvaca? knuci? ano rtg ci mr moze ukazat rany aj vysetrnie ale ide o svedectvo, kto mu tie rany spravil, vedel by sa krstny psa vzdat?

autor
15. jan 2024

@aweramina Neviem preco ho bil on je despoticka povaha

aweramina
15. jan 2024

v takomto pripade ani nekontaktuj rvsp tam ti musi pomoct len nejaka dobrovolna osoba, ktora pojde na vlastnu pest zisti co a ako, ake je to mesto, dedina, kraj, okres?

aweramina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mandymoore123
15. jan 2024

Aj linka proti krutosti by mohla pomôcť

lucinkaboz
15. jan 2024

To nevadi ze poculi, ved to je dokaz, aky iny dokaz k tomu treba....to ako ked sused by mlatil zenu a len to pocujes, treba zavolat policajtov, na takeho smrada, zachranit toho nevinneho psika

aweramina
16. jan 2024

ziadna sprava mi neprisla, zadavatelka aj chces tomu psovi pomoct?

nika523
17. jan 2024
miriamzba
25. máj 2024

Anonymne?? Aké hrdinstvo.

aweramina
25. máj 2024
mabenn
25. máj 2024

@aweramina
@miriamzba vy ste si nevsimli, ze autor je pravdepodobne dieta skrz sposobu jeho komunikacie?

miriamzba
26. máj 2024

@mabenn máš pravdu, už som to našla, chce udat krstneho. Všeobecne nepodporujem ten pristup, že nič konkretne nevieme, niečo sme počuli, riesit to priamym rozhovorom sme neschopní, nahlásit sa bojíme.