Podmienky na pridelenie sociálneho bytu

gabika15578
21. okt 2021

ahojte neviete mi poradit? chcela by som poziadat o socialny byt no neviem ake su podmienky. Nevedel by mi niekto poradit? dakujem

nika82
21. okt 2021

treba ist na MU do vhodnej kancelarie a pytat ,daju ti vsetky papiere co treba povypisovat

gabika15578
autor
21. okt 2021

@nika82 chcem vediet ci sa mi vobev oplayi tam.ist a mam sancu. moja znama byva v humennom pridelili jej soc.byt a ked ho bude platit 10rokov moze si ho.prednstne odkupit za minimalnu sumu. Plati to aj v kosiciach?

nika82
21. okt 2021

@gabika15578 podaj a uvidis alebo sa vopred telefonicky informuj ... nikto ti tu nezaruci ze mas ci nemas sancu

gabika15578
autor
21. okt 2021

@nika82 zavolam na soc.poistovnu na poradenstvo a vacsinou tam zeny nemaju cas a rozpravaju tak rychlo ze nestiham poriadne ani reagovat. citala som ze vyzvy niesu kazdy rok?

nika82
21. okt 2021

@gabika15578 to ziadas od mesta nie od socialnej poistovne

tncka
21. okt 2021

@gabika15578 musis mat urcity prijem,ani vela ani malo aby ti bol prideleny,ale kolko presne ti povedia na urade,myslim ze kazde mesto ma vydane ine VZNko. A nemozes byt majitel akejkolvek nehnutelnosti. Toto by mali byt podmienky,aspon u nas takto. Konkretne sa musis pytat vo vasom meste na urade.

gabika15578
autor
21. okt 2021

@tncka no ja som na rodicovskom.prispevku

majamat
21. okt 2021

byvam v soc. byte. co sa tyka prijmu, nesmie sa prekrocit 3-nasobok zivotneho minima.

co sa tyka odkupenia, 10r mi pride dost malo, pokial viem, z fondu rozvoja byvania bola podmieka, nepredat byt tusim 30r. za 10r platenia by vysiel dost lacno.
ked sa to tak vezme, ja platim najom asi 192, ci tak nejak, ked to poratam za 10r, tak je to 23tis za najom. byty stoja viac.

a teda byt je vedeny ako obecny, mame najomnu zmluvu na 3r a potom si davame ziadost o predlzenie. nemame zaruku, ze nam ho po rokoch predaju, ak sa nieco udeje, rpipadne sa niekto inak rozhodne ( ze nam ho nepredaju ),a si moc nenarobime.

tncka
21. okt 2021

@gabika15578 no to asi nebude stacit,musis mat prijem hm,nejaky aby vedeli ze zvladnes platit ale nesmie to byt zas prilis...a napadlo ma ze sa tam plati zabezpeka vopred,cca 6mesiacov keby si nahodou prestala platit,budu si to z toho kompenzovat.. ak sa nic take neudeje,pri odchode z bytu Ti peniaze samozrejme vratia,pokial ho odovzdas v stave v akom ti bol poskytnuty.

lizardd
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mandarinka555
21. okt 2021

@gabika15578 Rodičák nie je príjem. Musíš mať prácu....nesmieš vlastniť žiadnu nehnuteľnosť a nesmieš mať dlhy voči mestu (dane a odpad)

loginexistuje
21. okt 2021

trvaly pobyt prijem nestacia davky ziadne dlhy to su zakladne podmienky

qetka
21. okt 2021

@gabika15578 urcite im ho za 10 rokov nepredaju za minimalnu sumu. Nech rovno zabudne. Takych uz tu bolo, co take povedali. Nic take v zmluve urcite nemaju a na nic take nie je narok. A este v dnesnej situacii ziadne mesto neodpreda nic za kinimalnu cenu - aby potom mohli hladat peniaze na stavbu dalsich bytov.
To ja len na margo toho, aby kamoska potom nebola smutna, ked s touto predstavou zije.

tramtada31
21. okt 2021

@gabika15578 býva VZN, kde je podrobne spísané, ako sa prideľujú byty(klasika podmienky ako trvalý pobyt v obci, byt zamestnaná s nie veľmi vysokým príjmom atd). Čo sa týka odpredaju, tak volakedy sa dali odkúpiť za lacny peniaz, dnes to až tak pravda nie je a čo teraz odpredávajú byty, tak 80% trhovej ceny, čo v Ba si nemohli dovoliť sociálne prípady.

kkovacovak
22. okt 2021

@gabika15578 ťažko žiadaš o radu a ťažko ti tu budú ostatné radiť keďže každé mesto si určuje vlastné podmienky. Musíš sa informovať na mestskom úrade a tam ti povedia aké podmienky musíš spĺňať a či máš vôbec nárok. Musíš rátať s tým že musí zostať tebe aj dieťaťu životné minimum po odpočítaní nákladov na bývanie. Niektoré mestá si určujú že musíš byť občanom mesta. V zásade platí že nemôžeš mať dlhy a nemôžeš byť majiteľom akejkoľvek nehnuteľnosti. To po akej dobe a za koľko si môžeš byt kúpiť je zase na každom meste aké podmienky sa nastaví. Za minimálnu sumu ti ho určite nikto nepredá a hlavne nie v tejto dobe. Mestu sa to absolútne neoplatí. Sociálka s tým nemá nič takže darmo bude niekam volať. Predtým ako nad niečím takým začneš uvažovať tak si to pozisťuj lebo mám pocit že o tom nemáš ani tušenie.

w123
22. okt 2021

ja som mala len rodicak a pridelili mi ho

w123
22. okt 2021

teda plus vyzivne