Podlieha výhra z automatu dani?

12. feb 2022

Muž my včera vyhral na automatoch 5430 € nevyplatil ho že má prísť v nedeľu po peniaze len Šéf herné zapotil že s toho je daň 20 % čo predstavuje cc 1080 € ale dnes som sa dočítala že tieto výhry sú od dane oslobodené tak ako to je ??? Chcel ho šéf oklamať alebo ?? Ďakujem

vifoncitta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
12. feb 2022

@vifoncitta ako čo myslíte že herňa berie 20%?

aurorastone
12. feb 2022

Co?? Proste koľko vyhral toľko mu mali hneď vyplatiť, strana hlúposť a klamstvo

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
12. feb 2022
autor
12. feb 2022

@aurorastone tiež si myslím

vifoncitta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
12. feb 2022

@vifoncitta Ďakujem

lalenka33
12. feb 2022

Výhra v automate sa nezdaňuje, ale myslím si, že aj tak to je jedno lebo skôr či neskôr ju do toho automatu vráti.

whatever1
12. feb 2022

Vyhral to v herni či v krčme s automatom? Ak v herni, tak neverím že by nemali taku "malu"hotovost. Ak v krčme, čo za doklad mu dali? Keď si pôjde po výhru, nech nejde sam. Predpokladam že nehral prvý krát tak by mal vedieť či mu z každej vyhernej čiastky bolo odcitanych 2O percent.

whatever1
12. feb 2022

@lalenka33 Tiež si myslím, deň dva a peniaze budú mať aj tak naspat.

98
12. feb 2022

ak sa nemýlim, on ako prevádzkovateľ je povinný zaplatiť zrážkovú daň z výhry a až tak vyplatiť. výherca následne už to má oslobodené od dane a neráta sa mu to do príjmov v daňovom priznaní... a je tam jedna dôležitá vec, miesto kde vyhral, musí mať riadne povolenia....

lalenka33
12. feb 2022

@whatever1 presne herne majú peniaze pre prípad výhry, kamoš má 2 herne a vždy, keď niekto vyhrá, tak mu zavolajú a ide vyplatiť. V krčme už automaty nesmú byť. Buď ho chce oklamať majitel herne, ale pánko chce oklamať ženu. Dá jej časť výhry, aby jej zalepil oči, že gemblí a časť opäť hodí do stroja lebo čo keď opäť vyhrá.

autor
12. feb 2022

@lalenka33 hneď idú peniaze na účet dcére 🙂

autor
12. feb 2022

@lalenka33 áno majú ale bolo to pre záverečnou

elizabet173
13. feb 2022

to je fuk, že idú na účet dcére, nahádže tam ďalšie, teraz bude mať ešte väčšiu chuť, bohužiaľ

markaterka
13. feb 2022

No ale koľko peňazí tam už hodil? Aj keď tieto peniaze dáte dcére na účet, tak muž bude tam ďalej hádzať. To by ma viac trápilo, že mi muž gambli. Je z toho závislosť.

madeline1
13. feb 2022

Hazardne hry v kasine su oslobodene od dane, nepodliehaju zdaneniu.

autor
13. feb 2022

@elizabet173 muž hraje už 15 rokov a pasívne

autor
13. feb 2022

@markaterka mal pri sebe 300 € a vyhral 5000 €

autor
13. feb 2022

@madeline1 🙂

andulka1988
13. feb 2022

Pracovala som v herni cca 4 roky do zadu. Vtedy bola novela zákona že od 5000€ sa vypláca na účet, daň z tejto sumy sa nesťažovala

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deginko
13. feb 2022

Keby mi muž išiel do herne roz*báť 300€ tak mu dám lopatou po hlave a nie sa ešte radovať,že náhodou sa mu podarilo vyhrať

lesana25
13. feb 2022

Idu na ucet dcere aby vam ich hned exekutor nevzal vsak.
Mimochodom aky mas dokaz, ze muz ozaj vyhral? Redpsp. možno ich ozaj vyhral a hned aj znova presral.

judar
13. feb 2022

@lesana25 😂 takto to ma vacsina gemblerov ze prehraju aj vlastne trenky...a ked pride exekutor ci vymahaci a nedajboh sa objavi vyhra tak suuupsa hned detom na ucet a dalej ide hra typu " ja nic , ja chudak biedny"

lesana25
13. feb 2022

@judar ale tuto pani sa este chvali ze chlap prinesie domov peniaze.
Ono by to bolo aj smiesne keby v tom nevyrastalo decko.

andreafa
13. feb 2022

Jaj moja, doma mas gamblera. Ziaden pasivny gambler, alkoholik, alebo drogovo zavisly neexistuje. Je mi to luto. Robim v hazarde 23 rokov, takze vyhry sa nezdanuju, nad 5 tisic eur idu cez ucet. Ak herna nema kapital, zvycajne to v ten den vyplatia prevadzkovatelia z firmy, ak je to pocas vikendu, caka sa na pracovny den. A este jedna vec, pre vase dobro do buducna. Existuje register vylucenych osob, o co moze on, ak bude chciet poziadat a nepustia ho uz do ziadnej herne. V pripade, ze uz mate exekucie nesmu ho putit taktiez. A este niekto tu spominal krcmy, tak v tych uz automaty davno nesmu byt. Vela stasrtia a otvor si oci 🙏

markaterka
13. feb 2022

A to sa chvalis, že mal 300 a vyhral 5000? No to nie je na chválu? Keby tých 300€ iba prehral, tak si tiež Happy?

brembo
13. feb 2022

žiadan dan sa neplatí. Ked vyhral 5000 musí dostat 5000. Zrejme ho chce prevádzkovatel odr...t