Podklady k daňovému z bývalej práce?

lucka_lullu
7. feb 2020

Ahojte, od 1.10 som na úrade práce, dovtedy som viac ako sedem rokov bola v jednej firme. Chcem sa opýtať, mali by mi z firmy poslať nejaké podklady k daňovému priznaniu? (keď som odchádzala dostala som zápočtový list, iné nič)
Od októbra doteraz poberam len podporu, dovtedy normálne plat, zvládnem si daňové priznanie urobiť aj sama, ak nemám žiadnu skúsenosť?

slavkadi
7. feb 2020

@lucka_lullu k DP potrebujete potvrdenie o zdanitelnych prijmoch od zamestnavatela. Jednoduchsie je podat si u byv.zamestnavatela ziadost o rocne zuctovanie dane, do 17.2. ti treba. Ak nepoziadate, mal by vam poslat spominane potvrdenie o prijmoch za rok 2019 a vy si podate danove priznanie. Ak ste nemala ine zdanitelne prijmy okrem zamestnania, mala by ste to zvladnut. 😉 Aj ked si myslim, ze tlacivo je pekne lajstro pre neznaleho laika.

lucka_lullu
autor
7. feb 2020

@slavkadi a myslíte, že by mi bývalý zamestnávateľ v pohode urobil daňové priznanie aj keď tam už nepracujem?

deedol
7. feb 2020

@lucka_lullu ak si nepracovala inde na dohodu alebo autorsku zmluvu a pod., tak ma povinnost.

lucka_lullu
autor
7. feb 2020

@deedol nie, nepracovala som nikde inde, ďakujem, tak si podám žiadosť. Pomohli ste mi ❤️😉

slavkadi
7. feb 2020

@lucka_lullu u zamestnavatela sa to vola rocne zuctovanie dane, a ak podate ziadost ma povinnost zo zakona vam ho urobit, dat vam potvrdenie a preplatok vam vratit.

elinosar
8. feb 2020

Presne tak. Zamestnavatel danove priznanie nerobi, iba rocne zuctovanie a aj o to musite pisomne poziadat

kvevka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz